Ocenění

Tessia – příběh o zrodu čarodějky

Autor | Aktuality | Úterý 4 října 2011 7.00

Nakladatelství Zoner Press to myslí s českým vydáním kompletního díla australské spisovatelky Trudi Canavanové vážně. Po rozjetí třetí trilogie se v rámci Dějin sachakanské války chystají vydat i samostatný román Tessia: Zrození čarodějky, jenž dějově předchází Trilogii o černém mágovi. Tentokrát půjde o příběh mladé nadějné léčitelky, která se rozhodla propojit léčitelství s magií, o vzniku Společenství čarodějů a o tajích sachakanské války. Za román Tessia: Zrození čarodějky získala Trudi Canavanová v roce 2009 již podruhé cenu Aurealis a řadí se tak mezi nejúspěšnější australské autory fantasy literatury posledních deseti let. A podle všeho se jí daří i u českých čtenářů, jimž není snadné se v nabité konkurenci zavděčit…

Trudi Canavanová: Tessia: Zrození čarodějky (Dějiny sachakanské války)

vazáná, překlad Martina Plechatá, obálka Max Meinzold, 480 stran, 349 Kč, vydá Zoner Press 21. října 2011

Další román z pera bestsellerové spisovatelky Trudi Canavanové, tentokrát o vzniku Společenství čarodějů a o dějinách sachakanské války, jež se odehrála stovky let před událostmi Trilogie o černém mágovi.

Tessia se touží stát léčitelkou a zachraňovat lidské životy, stejně jako to dělá její otec, vesnický léčitel v Mandrynu na jednom z okrajových panství Kyralie. Její velký sen se však rozplývá v jediném okamžiku. Při ošetřování pacienta v domě lorda Dakona, místního čaroděje, se jí pánův host, sachakanský mág Takado, pokusí násilně zmocnit. Tessia se brání a instinktivně při tom použije magii – ukazuje se, že je předurčená…

Stává se Dakonovou učednicí a stěhuje se do jeho přepychového domu, nosí překrásné šaty a k dispozici má početné služebnictvo. Nové poslání však s sebou nese také dlouhé hodiny studia a tvrdé sebekázně. Přináší jí velký díl zodpovědnosti, a jak se později ukáže, také bolesti. Takado se totiž hodlá za ponížení, které mu uštědřila, mstít. Události nezadržitelně směřují k válce mezi dvěma zeměmi – k magické válce, jež navždy změní životy všech zúčastněných.

Dobrodružný a poutavý příběh o sachakanské válce je plný nečekaných zvratů a událostí, o nichž kyralijské kroniky dosud mlčely nebo lhaly: Co se stalo se Zásobním kamenem, zdrojem nepředstavitelné ničivé síly, a kdo má na svědomí vznik pustin na sachakansko-kyralijské hranici? Jak ve skutečnosti vzniklo Společenství čarodějů? Především se však ukazuje, že nejtěžší nemusí být porazit nepřítele, ale vyhrát nad sebou samým.

Za román Tessia: Zrození čarodějky získala Trudi Canavanová v roce 2009 již podruhé cenu Aurealis a řadí se tak mezi nejúspěšnější autory fantasy literatury posledních deseti let. Její knihy se stávají bestsellery a oblíbili si je čtenáři takřka na celém světě – v Anglii, v Německu a Polsku stejně jako například v Indonésii. Mnoho fanoušků si získaly zejména její knihy o Sonee (Trilogie o černém mágovi, Trilogie Zrádkyň) a o Auraye (Věk pěti – trilogie).

 

450 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.