Ocenění

The Apparition – nevěřte ničemu, je-li vám život milý

Autor | Aktuality | Úterý 26 června 2012 7.30

Stejně jako Daniel Radcliffe, i další z osazenstva bradavických studentů z Harryho Pottera (2001-2011) poněkud změní žánr a objeví se v hlavní roli hororového snímku. Tentokrát to možná vzbudí ještě větší rozruch, protože se nejedná o nikoho jiného, než oblíbeného Toma Feltona, alias zlovolného blonďáka Draca Malfoye. Nutno přitom podotknout, i v tomhle případě půjde o duchařinu. Ovšem na rozdíl od Ženy v černém (2012) trochu méně tradiční a především pak zasazenou do současnosti. Ačkoliv plakát vypadá dost tuctově (a shodou okolností není nepodobný tomu na The Possession), trailer dokáže přesvědčit o kvalitách. I když oko znalce bez námahy odhalí nemalou inspiraci v jiných snímcích. Na druhou stranu, poslední počin studia Hammer také není dvakrát originální a dopadl výborně.

Děj se bude točit kolem páru, který začne terorizovat neznámá síla (duch?), vypuštěná do našeho světa prostřednictvím parapsychologického experimentu, jehož se zúčastnil. Ten měl dokázat teorii, že paranormální síly existují jen, pokud v ně věříme. Tato myšlenka dodává Zjevení poměrně zajímavý rozměr a uvidíme, jak si s ní dokázal režisér Todd Lincoln při psaní scénáře pohrát. Bez ní by totiž zjevně šlo pouze o něco mezi Hráči se smrtí (1990) a Pulsem (2006), s příměsí Paranormal Activity (2007) a Kruhu (2002).

Uvěřte a umřete… Už 27. září.

Vyjma zmíněného Feltona se ze škatulky pokusí vypadnout i Ashley Greene, nicméně tu letos čeká ještě (bohudík) poslední díl Twilightu, takže dost možná zahučí zase zpátky. Třetím do party je sidekick Captaina Americy Sebastian Stan.

699 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.