Ocenění

Thorgal: Dítě z hvězd přichází i v románové podobě…

Autor | Aktuality | Úterý 7 srpna 2012 8.05

Thorgala vám jistě nemusíme představovat, tento netradiční komiksový hrdina má dnes už pětatřicet a je tedy na vrcholu sil stejně jako všichni narození v magickém ročníku 1977. U nás se Thorgal poprvé objevil roku 1990 a bohužel, i když se v polistopadových časech rozkoukal hned mezi prvními, lehké to u nás nikdy neměl. První sešit Dítě z hvězd byl na delší dobu také poslední. V letech 2003-2004 se sice osiřelého seveřana s bájnou minulostí ujalo nakladatelství Crew, ale opět ne s větším úspěchem. Doufejme, že aktuální domov, který Thorgal nalezl v nakladatelství Albatros Media – CooBoo, bude konečně to pravé. A abychom si osvěžili příběh o Thorgalově zrození, servíruje nám CooBoo románové zpracování Dítěte z hvězd. A my vám přinášíme nejen náhled obálky, ale i krátkou ukázku…

Jean Van Hamme, Grzegorz Rosiński, Amélie Sarn: Thorgal – Dítě z hvězd

překlad Jana Žůrková, obálka Grzegorz Rosiński, 288 stran, 269 stran, vydá CooBoo v srpnu

Románová adaptace slavného komiksu, v níž znovu ožívá severský hrdina Thorgal! Jeho příběhy jsou zasazeny do doby kolem roku 1000 a kombinují historické, mystické a sci-fi motivy do konzistentního fiktivního světa. Jako malého ho našel vikinský náčelník Leif a přijal ho za vlastního. Thorgal ale do kmene nezapadá, protože je jiný, a své místo v něm si musí vybojovat. Podporuje ho jen Aaricia, dcera nového náčelníka.

1 408 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 5 »

 1. Komentáře by idle — 7.8.2012 @ 9.11

  Mimochodem, strkání ukázek do těchhle udělátek má jakou motivaci? Aby se to nešířilo?

 2. Komentáře by Martin Sust — 7.8.2012 @ 9.16

  Nikoli, je to úspornější a přehlednější. Dá se to roztáhnout na celou obrazovku a upravit dle potřeby. Navíc v tomto případě je ukázka formou pdf, takže druhá možnost je prostě jen odkaz na stáhnutí, což mi nepřipadá zrovna elegantní.

 3. Komentáře by idle — 7.8.2012 @ 9.24

  Já bych totiž tím odkazem na stažení úplně nepohrdla ani v případě PDF – koukám, že tahle věc je na to i připravená, odkaz na stažení nahoře je, akorát nefunkční, zřejmě je to potřeba nastavit. Vím, že ty ukázky jsou většinou poměrně krátké, ale i tak bych si je raději stáhla do čtečky a přečetla někdy v klidu a pohodlí.

 4. Komentáře by Martin Sust — 7.8.2012 @ 10.06

  Máš pravdu, možnost stažení je deaktivována. Ale že jsi to ty, mrkni na stránky nakladatele – http://www.cooboo.cz/novinky/thorgal-dite-z-hvezd (odkaz se jmenuje Ukázková kapitola).

 5. Komentáře by idle — 7.8.2012 @ 10.25

  Díky. 🙂
  (Popravdě řečeno mi ale nejde zase až tak o tuhle konkrétní jako spíš o obecné fungování, není to tu zdaleka první ukázka a doufám, že ani poslední.)

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.