Ocenění

Frankenweenie – Tim Burton a nemrtvý pes

Autor | Aktuality | Úterý 13 března 2012 7.30

Oblíbený režisér Tim Burton se po letech práce s živými herci rozhodl pro návrat k loutkám, s nimiž v roce 2005 natočil romanticko-hororový muzikál Mrtvá nevěsta. Nebo ho možná naštval dlouholetý spolupracovník Johnny Depp, který se na novém snímku překvapivě nijak nepodílí (ovšem naštvaný nebyl dlouho, točí spolu gotický horor Temné stíny). Buď jak buď, komedie s nezbytnými prvky hororu Frankenweenie se dočkáme na podzim a pokud vám je název povědomý, nemusíte chodit moc daleko, abyste si ověřili odkud. Stejně se totiž jmenuje téměř třicet let starý Burtonův kraťas, pojednávající o chlapci Victorovi a jeho milovaném psovi Sparkym, jehož jednoho dne srazí auto a páníček se ho posléze rozhodne přivést zpět k životu. Problém je, že zrovna moc konvenčních způsobů jak to provést není.

Totožnou příběhovou linku budeme sledovat i v nové reinkarnaci. Victor se uchýlí k metodě ala Frankenstein, nebohého Sparkyho vyhrabe, sešije, zazáplatuje, sešroubuje a jinak vyspraví a v provizorně zařízené laboratoři podrobí doslova bleskové léčebné kůře. Jenže přestože je experiment úspěšný, ze záhrobí navrátivší se pes přirozeně nebudí mezi členy Victorovy rodiny, sousedy a vlastně lidmi tak nějak obecně příliš velkou důvěru. No a o tom to veskrze bude. O přátelství člověka a psa a boji o místo na světě. Ovšem s Burtonovým charakteristickým rukopisem, takže se určitě je nač těšit.


Remake filmu Tima Burtona od Tima Burtona? Inu, proč ne?

Co se týče dabingu, známých hlasů herců zvučných jmen se tentokrát nedočkáme, nicméně to nemusí být vzhledem k minimalistické prezentaci nutně na škodu. Potěší účast týmu filmařů stojících za již zmíněnou Mrtvou nevěstou a zajímavé je i to, že Frankenweenie zamíří do 3D kin. Už jen kvůli stylizaci do černobílých barev jsou nasnadě obavy, zdali obraz pořádně vynikne. Pro síť kin IMAX půjde dokonce o první snímek svého druhu. Česká premiéra je stanovena na 11. října 2012.

875 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.