Ocenění

Titan se vrací. Star Trek v té nejlepší formě…

Autor | Aktuality | Pondělí 30 dubna 2012 8.00

Star Trek: Titan je dobrodružstvím nové posádky stejnojmenné lodě pod velením drsného komandéra Williama Rikera (mimo to se v sérii objevuje i jeho novomanželka Deanna Troi a bezpečnostní důstojník Tuvok). Dle zahraničních i domácích ohlasů se celkem sedmidílná série řadí k tomu nejlepšímu, co nám Star Trek ve své literární podobě nabízí. Což v překladu znamená, že i když jde dle některých „o pouhý mediální vývar“, tak přesto je to čtivá a hodně dobrá vesmírná science fiction. Nakladatelství Laser-books vydalo před pár lety první díl a po delší pauze se k této sérii odhodlaně vrací a v krátkém sledu tak vydává už svůj třetí Star Trek a další plánuje ještě na letošní rok. Nejenom trekkies se tak mohou těšit na další skvělé kousky pod dohledem nového editora řady Alberta Balatky.

Michael A. Martin & Andy Mangels: Černý král

brožovaná, překlad Jakub Marek, obálka Cliff Nielsen, 364 stran, cena 269 Kč

U.S.S. Titan, kterému velí kapitán William Riker, prošetřuje zmizení utajované romulanské flotily, když tu je neznámou silou odmrštěn více než 200.000 světelných let do Malého Magellanova oblaku. Oblak je jednou z galaxií, které obíhají Mléčnou dráhu, a je domovem Nýelů, dávno ztracených potomků pozemšťanů, s nimiž Federace nepřišla do styku už více než osmdesát let.

Rikerův pochybný spojenec – komandér Donatra z romulanského válečného ptáka Valdore – zachrání mladého Nýela, oběť tajemných kosmických otřesů, které tu a tam rozplétají a znovu splétají matérii vesmíru… a tím naplňují apokalyptickou vidinu, která si už vyžádala miliony životů. Vědecký tým Titanu brzy nachází důkaz, že za pustošením nýelského prostoru stojí olbřími a mocná inteligence: záchvěvy vědomí, které bez ustání zajišťuje existenci Malého Magellanova oblaku – a všech, kdož v něm žijí. Jestli ale procitne, následky si nedokáže nikdo představit.

Zatímco Riker zvažuje, jak postupovat dál, jeho posádka se potýká s vědeckým a filozofickým dopadem toho, co objevili… a mezi mladým Nýelem, kterého vzali na palubu, a Rikerem vznikne pouto, jenž v kapitánovi probudí přízraky, s nimiž se dosud nevyrovnal.

1 169 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

  1. Komentáře by BorgDog — 30.4.2012 @ 13.42

    Těším se moc. 🙂 A nový editor má můj obdiv i vděk – rozhýbal ST u nás po dvou letech úpadku opravdu moc krásně! 🙂

  2. Komentáře by KeB — 1.5.2012 @ 11.21

    Á pan BorgDog už když jsem viděl nadpis jsem si říkal, že tě to bude zajímat 🙂 Četls první díl? A navazují ty díly na sebe nebo je to jenom spojené jednou posádkou? Vypadá to dobře, akorát mi není jasné, kde se tam vzal Tuvok, neměl by být teď někde v deltakvadrantu? To jenom tak na okraj… 😀

  3. Komentáře by BorgDog — 4.5.2012 @ 16.36

    KeB: První díl jsem četl a navazovat to bude velmi těsně – prakticky ten první byla jen taková „seznamovačka“ s posádkou. Ta je mnohem exotičtější, než je i na ST poměry běžné, mimochodem, dočkáme se nejen zcela nových emzáků, ale třeba i homosexuálního páru. A Tuvok je tam proto, že chronologicky se Titan odehrává až po Voyageru, takže v té době už jsou všichni z Delta kvadrantu doma.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.