Ocenění

Tom Cruise se propadá do Nevědomí (trailer)

Autor | Aktuality | Úterý 8 ledna 2013 7.30

Do Nevědomí, ovšem nikoliv do zapomnění. Slavný herec sice od Mission: Impossible III (2006) vyloženě na očích nebyl, ovšem v roce 2011 zabodoval s (možná až přehnaně) kladně přijatým sequelem s podnázvem Ghost Protocol a letošní adaptace románu Lea Childa Jack Reacher: Poslední výstřel si – i přes vlnu odporu proti představiteli hlavní role neprodleně po oznámení (ústřední postava se v předloze honosí spíš tělesnými proporcemi Raye Stevensona, než drobného Cruise) – zatím u diváků také nevede špatně. Do důchodu se Cruise přitom rozhodně nechystá. Už 18. dubna se vrátí k science fiction právě v Nevědomí (v originále Oblivion). V něm Zemi postihla válka s emzáky, z níž lidstvo odešlo jako vítěz, jenže za cenu kompletní devastace planety, z níž tak byla veškerá civilizace evakuována.

Na Zemi zůstaly akorát automatizované drony, těžící potřebné suroviny a dvoučlenný tým „údržbářů“, který se o ně stará. Tedy do doby, než jeden z nich (a nemusíte dvakrát hádat kdo) zjistí, že na té naší polorozpadlé hroudě kroužící sluneční soustavou možná přece jenom ještě nějaké to obyvatelstvo zůstalo, že se drony nepoškozují samy od sebe, že spousta věcí nedává smysl… Nevědomí se alespoň z traileru tváří jako docela inteligentní snímek, čili uvidíme, jak to ve výsledku dopadne. Navíc by neměla být nouze ani o akční sekvence, takže ideální kombinace. No a když to nevyjde, napřesrok nás čeká ještě All You Need Is Kill, kde si Cruise zaseknutý v časové smyčce zaválčí pěkně v první linii s hmyzoudními mimozemšťany.

České titulky v upoutávce si snad ani nezaslouží komentář…

Nevědomí režíruje Joseph Kosinski, stojící za relativně vydařeným TRON: Legacy (relativně, protože audiovizuální stránka  není všechno) a jde o adaptaci komiksu Oblivion, který mimochodem sám napsal. V dalších rolích se představí Morgan Freeman, Olga Kurylneková nebo Zoe Bellová.

912 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Kim — 23.1.2013 @ 20.07

    jen je škoda že to hraje Cruise

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.