Ocenění

Trailermánie – filmové trháky roku 2013 se představují

Autor | Aktuality | Středa 12 prosince 2012 9.00

V posledních dnech se vyrojilo hned několik nadmíru zajímavých trailerů na fantastické trháky nastupující filmové sezóny roku 2013. Některé snímky jsme vám už na internetových stránkách časopisu XB-1 představovali, ovšem to nám samozřejmě nebrání uvést jejich nové trailery. Dočkáte se tak upoutávek na letní supermanovský blockbuster Muž z oceli v režii Zacka Snydera, postkatastrofický film After Earth, ve kterém si Will Smith vzal na pomoc svého syna Jadena, zvláštní postapokalyptickou vizi Oblivion v hlavní roli s Tomem Cruisem a kontroverzní moderní pojetí filmového Star Treku podle chuti režiséra J. J. Abramse. Čtyři filmové fláky hezky pohromadě v jedné trailermánii, ze které se nepřipraveným možná zatočí hlava. Kdo je váš favorit a komu předpovídáte neúspěch?

MAN OF STEEL

Začneme u Supermana. Jeho návrat na planetu Zemi se uskuteční během léta příštího roku a za kmotry mu přijdou osvědčená jména, snad se tedy nebude opakovat zklamání ze snímku Superman se vrací (2006) režiséra Bryana Singera. Režie chystaného snímku Man of Steel / Muž z oceli (2013) se chopil Zack Snyder (300, Watchmen, Sucker Punch) pod produkčním dohledem Christophera Nolana. Trailer dává tušit temnější pojetí než tomu bylo u Supermana zvykem v minulosti. V hlavní roli uvidíme Henryho Cavilla (Tudorovci, Válka bohů), jako jeho otec mu bude asistovat Kevin Costner.

AFTER EARTH

Režisér M. Night Shyamalan se vrací k fantastickému žánru snímkem After Earth (2013), jenž by měl mít premiéru také v létě příštího roku. Dočkat se tak můžeme skvělého filmu ve stylu Šestého smyslu či Vyvoleného, nebo dalšího zklamání, jež připomene spíše snímky Stalo se či Poslední vládce větru. Snímek se odehrává v budoucnosti tisíc let po katastrofických událostech, díky nimž bylo lidstvo nuceno uniknout do vesmíru. Zemi poté ovládli zvířata, která se vyvinula ve zcela nové druhy. A právě na Zemi ztroskotají otec a syn v podání oblíbeného Willa Smithe a jeho syna Jadena. Ten bude muset místo svého zraněného otce podniknout cestu divočinou, aby signalizoval o pomoc. Otázkou je, zda nám režisér na samotný závěr opět připraví nějaké to šokujícího odhalení…

OBLIVION

Pod režijní taktovkou Josepha Kosinskiho, jenž si vysloužil ostruhy snímkem Tron: Legacy (2010) se na duben příštího roku chystá science fiction Oblivion (Nevědomí, 2013) s Tomem Cruisem v hlavní roli. Ve snímku se po Cruisově boku objeví rovněž Morgan Freeman a Olga Kurylenková. Stejně jako u předchozího filmu se vypravíme na Zemi po blíže neurčené katastrofě, na níž se Cruise osamoceně pohybuje jako opravář droidů. Netřeba snad dodávat, že planeta skrývá mnohem víc, než se zprvu zdá… Bude Oblivion příjemným překvapením, nebo jen dalším trikově načančaným filmem nabízejícím pouze bezduchou prázdnotu?

STAR TREK INTO DARKNESS

Nové pojetí filmového Star Treku z dílny režisérského fenoménu J. J. Abramse (Lost, Monstrum, Super 8) není zrovna po chuti některým staromódním trekkies, ovšem na rozdíl od posledních výtvorů z tohoto univerza slaví celosvětový úspěch a dost možná bude důvodem návratu Star Treku i na televizní obrazovky. Ve snímku Star Trek Into Darkness (2013), který nás podle všeho oblaží už v květnu příštího roku, se můžeme opět těšit na dramatické hašteření mezi mladými důstojníky hvězdné lodi Enterprise, spoustu vymakaných triků a snad i na dobrý příběh, který nás strhne a jen tak nepustí a jemuž třeba odpustíme i nějaké ty nelogičnosti jako u prvního dílu obnovené filmové série. Věříte tomu?

1 819 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

  1. Komentáře by Slarque — 13.12.2012 @ 9.41

    Stačilo o den počkat a mohli jste sem hodit rovnou i del Torův trikový trhák Pacific Rim – Útok na Zemi, jehož trailer jde do kin zároveň s Hobitem. Jinak dobrý.

  2. Komentáře by Martin Sust — 13.12.2012 @ 9.51

    Však není všem dnům konec, další trailermánie se chystá 🙂

  3. Komentáře by doxtan — 14.1.2013 @ 0.04

    Ten Star Trek mě vylekal, je to jako trailer na Promethea.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.