Ocenění

Tsunami – žraločí pohroma se blíží

Autor | Aktuality | Čtvrtek 21 června 2012 8.00

Při vzpomínce na hit jménem Piraňa 3D (2010) nelze potlačit úsměv. Svěží letní snímek s minimálním rozpočtem nešetřil odkazy na podobné žánrovky a nabídl nadnesenou oldschoolovou zábavu plnou sexy těl, ostrých zubů a ve slané vodě plovoucích vnitřností. Proto zřejmě není náhoda, že má 2. srpna kinopremiéru samozvaný akční horor Tsunami (jde o název pro českou distribuci, doslovné přeložení původního Bait jako mnohem výstižnější Návnada se z nějakého důvodu neuchytilo). Jenže úspěch Piraně se nemusí opakovat, o tom se ostatně přesvědčili tvůrci pokračování 3DD (2012), jemuž ke kladnému přijetí nepomohlo ani obsazení plavčíka Davida Hasselhoffa. Tsunami přitom nemůže stavět na úspěšném předchůdci a navíc se překvapivé tváří jako proklatě komorní záležitost, což v tomhle případě není úplně dobře.

O co tedy po všem tom srovnávání s jiným filmem půjde? Jak je z názvu dostatečně patrné, určitou roli v životech hrdinů snímku sehraje přílivová vlna. Kvůli ní zůstanou uvězněni v jednom australském supermarketu. To by nebyl nijak zvlášť velký problém, kdyby ovšem mezi regály neplaval pěkně hladový bílý žralok. A o tom to je. O padání do vody, snaze o vymyšlení co možná nejhloupějšího způsobu jak se dostat do bezpečí a spoustě utrhaných končetin. Všechno zaobaleno v nezajímavých kulisách a nízkorozpočtových efektech, zato ale v rádoby úžasném 3D.

Žralok v bezmála čtyřicet let starých Čelistech vypadá věrohodněji…

Jak se dalo čekat, moc známých jmen se s projektem nepojí. Režisér Kimble Rendall za sebou mnoho projektů nemá. Co se pak týče hororu, konkrétně jeden – skoro až céčková záležitost Horká krev (2000) vážně není nic, s čím byste měli ztrácet čas. Obsazení je posbíráno napříč televizními filmy a seriály, přičemž výraznějším z herců je akorát plastický chirurg Julian McMahon. I když, pravda, pár náctiletých slečen a žen středního věku se možná zajde podívat na Xaviera Samuela, který… ehm, hrál kohosi v Twilight sáze: Zatmění (2010). Ale pokud se budete v létě s partou podobně naladěných kámošů nudit, tohle může být docela zábava.

1 207 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.