Ocenění

Sovy nikdy nebyly tím, čím se zdály být… (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 29 června 2017 19.35

Seriál Twin Peaks by se jistě dal označit za kultovní, jakkoli je tohle slovíčko v současnosti nadužívané. Ať už je to příběh či technické zpracování, bezesporu stojí nejen za pozornost, ale je hodný i obdivu. Tento atmosférou naditý televizní počin ověnčený řadou cen upozornil na tvorbu Davida Lynche a přivedl mnoho diváků zpět k obrazovkám. I díky jemu se z žánrových televizních seriálů stala pro mnohé událost hodná pozornosti a větší podpory producentů. Americké maloměsto, odříznuté od světa a žijící nikoliv podle obecných pravidel, ale spíše dle společenských zvyklostí, je téma, které bylo zpracováváno filmaři mnohokrát nejen v žánrových snímcích, ovšem David Lynch a Mark Frost objevili zcela nový rozměr těchto mikrosvětů…

Tajna-historie-TP-obalka

Mark Frost: Tajná historie Twin Peaks

vázaná, překlad Petr Kovařík, 368 stran, 598 Kč

Mysteriózní thriller, balancující mezi fikcí a realitou, osvětlující, co a proč se před pětadvaceti lety v městečku Twin Peaks vlastně událo.

Když se v roce 1990 na televizních obrazovkách objevil seriál Městečko Twin Peaks, získal si okamžitě srdce fanoušků po celém světě a stal se jedním z kultovních televizních seriálů. Režisér David Lynch vybudoval bizarní, fantaskní a často děsivý svět zdánlivě poklidného maloměsta, v němž se postupně rozplétá předivo záhad, započatých vraždou mladé dívky. Ale byl to skutečně opravdový začátek všech podivností, které jsou s městečkem Twin Peaks spojeny?

Nyní přichází spolutvůrce přelomového televizního seriálu Mark Frost s příběhem, na který miliony fanoušků čekaly dlouhých 25 let. Kniha Tajná historie Twin Peaks rozšiřuje svět původního seriálu a nevysvětlitelné jevy, ke kterým zde docházelo, zasazuje do nesmírně vrstevnatého a rozsáhlého příběhu. Na jeho počátku se prostřednictvím cestovních deníků Lewise a Clarka vracíme na samý počátek 19. století, k prvním kontaktům Američanů s domorodými indiány. Vše totiž nasvědčuje tomu, že kořeny záhad leží hluboko v dávné minulosti. Jedno tajemství však vede ke druhému… až k závěrečným šokujícím událostem…

Kniha představuje ten nejlepší způsob, jak se naladit na blížící se pokračování seriálu, který natáčí David Lynch za scenáristické spolupráce Marka Frosta.

Ukázka z románu:

Jota_logo

1 893 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.