Ocenění

U.S.S. Titan míří za novým dobrodružstvím

Autor | Aktuality | Pondělí 9 července 2012 8.00

Nová loď U.S.S. Titan. Nová posádka v čele se starým známým kapitánem Williamem Rikerem. A samozřejmě i nová dobrodružství, která jste na televizních obrazovkách ještě neměli šanci shlédnout. To je série Star Trek: Titan, která se po obnovení edice nakladatelství Laser-books konečně dočká svého druhého svazku a věřme, že další budou pod dozorem nového editora Alberta Balatky rychle následovat. Jen v letošním roce bychom se měli dočkat minimálně ještě dvou románů ze světa Star Treku – k příběhům původní posádky U.S.S. Enterprise se vrátíme pod titulem Spock – Oheň a růže a poslední televizní posádku navštívíme v románu Kobayashi Maru, jenž zahájí knižní řadu Star Trek: Enterprise, kterou posléze převezme nakladatelství Baronet. Trekkies se vskutku mají na co těšit…

Michael A. Martin & Andy Mangels: Černý král

brožovaná, překlad Jakub Marek, obálka Cliff Nielsen, 364 stran, cena 269 Kč

U.S.S. Titan, kterému velí kapitán William Riker, prošetřuje zmizení utajované romulanské flotily, když tu je neznámou silou odmrštěn více než 200.000 světelných let do Malého Magellanova oblaku. Oblak je jednou z galaxií, které obíhají Mléčnou dráhu, a je domovem Nýelů, dávno ztracených potomků pozemšťanů, s nimiž Federace nepřišla do styku už více než osmdesát let.

Rikerův pochybný spojenec – komandér Donatra z romulanského válečného ptáka Valdore – zachrání mladého Nýela, oběť tajemných kosmických otřesů, které tu a tam rozplétají a znovu splétají matérii vesmíru… a tím naplňují apokalyptickou vidinu, která si už vyžádala miliony životů. Vědecký tým Titanu brzy nachází důkaz, že za pustošením nýelského prostoru stojí olbřími a mocná inteligence: záchvěvy vědomí, které bez ustání zajišťuje existenci Malého Magellanova oblaku – a všech, kdož v něm žijí. Jestli ale procitne, následky si nedokáže nikdo představit.

Zatímco Riker zvažuje, jak postupovat dál, jeho posádka se potýká s vědeckým a filozofickým dopadem toho, co objevili… a mezi mladým Nýelem, kterého vzali na palubu, a Rikerem vznikne pouto, jež v kapitánovi probudí přízraky, s nimiž se dosud nevyrovnal.

587 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.