Ocenění

Univerzálního vojáka čeká Den zúčtování

Autor | Aktuality | Úterý 2 října 2012 7.25

Řekněme si to na rovinu, Emmerichův Univerzální voják (1992) není objektivně kdovíjaký film. I když patří k tomu lepšímu, co Jean-Claude Van Damme natočil a svým způsobem jde o skoro až kultovní snímek. Pokusy o pokračování dopadly povětšinou tragicky. Univerzální voják: Bratři ve zbrani (1998) a Univerzální voják 2: Nedokončený obchod (1998) – české názvy jsou poněkud zmatené – jsou naprosté šílenosti a bohužel ani Univerzální voják: Zpět v akci, ve kterém si hlavní roli opět střihnul karate-pozitivní Belgičan, je nic moc. Tři roky starý Univerzální voják III: Znovuzrození ovšem ukázal, že se z téhle značky dá pořád vytěžit i něco málo dobrého. Ano, je to levná záležitost, vhodná maximálně k výplachu mozku, ale dostatečně akční a zábavná. A nás tak čeká další díl série.

Den zúčtování (v originále Day of Reckoning – český titul, stejně jako datum premiéry, zatím není znám, ale distributor pro něj nejspíš moc daleko nepoběží, i když vzhledem k Terminátorovi 2 by klidně mohl…) už byl k vidění na některých festivalech a na IMDB v současnosti disponuje nečekaně pěkným průměrem 7.1 z 10. Uvidíme, jak s čísly zahýbe americká premiéra 25. října. První ohlasy jsou pozitivní – vychvalovaná je překvapivě dějová linka, která má být plná zajímavých motivů a zvratů, jež by od Univerzálního vojáka nikdo nečekal. Snad se v nich neztratíme. Příjemným bonusem je R-kový rating, takže krev poteče proudem. Doslova. Stačí si na Googlu mrknout na pár fotek z natáčení.

Svěží, rychlé, akční… Vypadá to dobře. Dost dobře.

Na postu hlavního hrdiny tentokrát Van Damma vystřídal jeho kámoš Scott Adkins (představitel oblíbeného Yuriho Boyky z Nespoutaného 2 a 3 si s Jean-Claudem zahrál už v thrilleru Assassination Games nebo v nespoutaném nářezu Expendables 2), nicméně i akční ikona osmdesátých let se samozřejmě vrátí. Tentokrát plešatý a s make-upem, takže vypadá jako kapitán Spaulding z Vyvrženců pekla (2005). Kdo jiný by jim pak měl sekundovat, než nesmrtelný Dolph Lundgren, kterého očividné neskolila ani do čela zaražená trubka ve Znovuzrození. Ono se ostatně vrátí více známých tváří – třeba Andrei Arlovski nebo Kristopher Van Varenberg. I upoutávka je docela přesvědčivá, co myslíte?

Poznámka pod čarou: Původně film kvůli uvedení ve 3D nesl podtitul Nová dimenze (A New Dimension), nakonec se od něj ale upustilo.

791 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.