Ocenění

V Brokilonu se to upíry jen hemží…

Autor | Aktuality | Středa 4 května 2011 10.00

Nakladatelství Brokilon se čile věnuje upírskému trendu a v květnu hodlá fanoušky krvesajů potěšit hned dvojicí zajímavých titulů. Předně se šestým svazkem – povídkovou sbírkou Krevní banka – uzavře úspěšná série Krevní pouta spisovatelky Tanyi Huffové (ovšem nebuďte smutní, dle přísloví „něco končí, něco začíná“ se Brokilon co nevidět pustí do v zahraničí neméně populární série Upíři z Morganville od Rachel Caineové, kterou odstartuje román Prokletý dům už v červenci tohoto roku). Druhým květnovým upírem či lépe řečeno titulem bude nové vydání románu Sladká jako krev od Petry Neomillnerové, úvodní díl série o Tině Salo se samozřejmě objeví v upravené grafické podobě tak, aby nadšení sběratelé měli všechno hezky sladěné. Jak je vidět, Brokilon ovládají upíři, a až se příště setkáte s nakladatelem Robertem Pilchem, zkuste ho vmanévrovat před zrcadlo…

Tanya Huffová: Krevní banka (Krevní pouta, svazek šestý)

brož., překlad Pavel Musiol, obálka Lukáš Tuma, 248 stran, 248 Kč, vyjde v květnu 2011

Napsat Dluh krve jsem nikdy neměla v úmyslu. Co se mě týkalo, příběh, který jsem vyprávěla, skončil Spojením krve – to byl závěr, k němuž jsem směřovala od samého počátku. A pak, po nějaké době, jsem si uvědomila, že bych měla říct ještě něco víc, že bych chtěla prozkoumat Vickiin nový život a to, jak se změnil její svět.

Jeden velký rozdíl spočíval v tom, že Henry se usadil ve Vancouveru a tak Vicki s Mikem museli přijet za ním. Z této změny vyplývalo, že už neměli žádného vnitřního spojence – vancouverské policejní oddělení mohlo Mikovi dlužit nanejvýš nějakou laskavost, ale nic víc. V případě potíží v tom budou sami. Uznávám, že většinu potíží způsobují oni sami, ale chápete, co tím myslím.

Protože Krevní pouta byla stejnou měrou o vztazích mezi třemi hlavními protagonisty jako o metafyzických záhadách, a protože v Dluhu krve jsem ony vztahy jednou provždy vyřešila, žádné další knížky o Vicki Nelsonové už nebudou. O těchto lidech jsem už řekla vše, co jsem chtěla. Tak. A hotovo.

Tedy s výjimkou sbírky povídek, kterým říkáme Krevní banka.

Tanya Huffová

Petra Neomillnerová: Sladká jak krev (Tina Salo, svazek první)

brož., obálka Koutmedia/K. Kadlec, 230 stran, 238 Kč, vyjde v květnu 2011

Druhé vydání vyprodaného románu.

Praha je přívětivé město, pro „našince“ určitě, a upírka Tina Salo to oceňuje. Když se na ulicích začnou povalovat vykrvené mrtvoly bezdomovců, je třeba udělat pořádek ve vlastních řadách, aby mohl poklidný upíří život v matce měst pokračovat.

566 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 4 »

 1. Komentáře by idle — 4.5.2011 @ 10.54

  Jak tak koukám na ty obálky, najděte deset rozdílů. No dobře, tak aspoň tři. 🙂

 2. Komentáře by Martin Sust — 4.5.2011 @ 11.27

  Tak třeba barva vlasů, oční stíny a výrazná rtěnka u Neomi 🙂

 3. Komentáře by Majkl — 4.5.2011 @ 22.44

  Hm, obálka Tiny je krajšia a živšia (aj keď tá blondínka je bledšia :)).

 4. Komentáře by Erunamo — 5.5.2011 @ 14.02

  Už tý upírofilie poslední doby mám po krk. 🙂

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.