Ocenění

Už i k nám brzy vtrhne Eriksonův Chromý bůh! (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 14 listopadu 2012 7.25

Konečně! Na přelomu listopadu a prosince se fanatičtí Stoupenci Malazu, radikální Rezidenti Azathu a další skupinky fanoušků Malazské Knihy padlých, jakožto i běžní čtenáři fantasy dočkají vyvrcholení tolik diskutované série. Nakladatelství Talpress připravilo na trh další téměř tisícistránkový špalek, který si podle všeho budete muset nastudovat hned několikrát, abyste plně docenili jemné detaily Eriksonova geniálního mistrovství. Ani s posledním dílem netřeba lamentovat nad krutostí osudu, příští rok se dočkáme úvodního svazku trilogie Charkanas. Nutno uznat, že Erikson nepolevuje ve své snaze vykreslit svůj ohromně rozsáhlý svět do nejmenších detailů. A vzhledem k neustále vzrůstající popularitě jeho díla se dalších svazků jistě dočkáme i u nás.

Steven Erikson: Chromý bůh

brožovaná, překlad Dana Krejčová, obálka Steve Stone, 944 stran, 510 Kč

Lovci kostí táhnou do Kolanse vstříc neznámému osudu. Jsou na pokraji sil a vzpoury, ale pobočnice Tavore se nehodlá vzdát. Aby zachránila svět, musí přejít vražednou Skleněnou poušť a postavit se děsivým nepřátelům. Forkrul Assail hodlají zbavit svět všech lidí a znovu nastolit řád, zatímco starší bohové chtějí zpět své bývalé výsadní postavení. Magie a touha po moci, kterým bude muset pobočnice a její spojenci čelit, jsou strašlivé. A zatím v Charkanas, dávno ztraceném městě Tiste Andii, hrstka obránců pod velením Yedana Derryga zoufale bojuje s nenasytnými Tiste Liosan toužícími po ovládnutí Kurald Galain. Toto je poslední kapitola neobyčejné Malazské Knihy padlých.

1 776 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 9 »

 1. Komentáře by Pepa62 — 15.11.2012 @ 17.40

  Svět už asi opravdu není co býval!Od středy tady „visí“upoutávka na nového Eriksona,jeden z nejočekávanějších titulů roku, a nic!

 2. Komentáře by Martin Sust — 15.11.2012 @ 17.43

  Diskuse se kolem toho spustila, ovšem pouze na Legii a Nyxu. Někteří si holt nezvykli, že lze diskutovat i zde…

 3. Komentáře by idle — 15.11.2012 @ 18.09

  Je fakt, že fanoušci Malazu si nějak zvykli se srocovat na Legii (vlastně ani nevím proč). Takže možná všichni odšupajdili rovnou tam – i když zase tolik přímých ohlasů tam nebylo, spíš volná diskuse. 🙂

 4. Komentáře by Pepa62 — 15.11.2012 @ 18.51

  Jsem tak nějak očekával,že fandové Malazu to „rozjedou“ na všech frontách.Možná se tady necítí, díky Martinovu známému „nenadšení“ z Malazu,až tak doma (asi by měl následovat smajlík).
  Na Legii mě rozhodně zaujal typ na článek:Deset důvodů proč číst MKP.
  Já sám patřím k těm,kteří by potřebovali trochu „popostrčit“.Už několik let mám doma koupené první tři díly ,ale pořád četbu nějak odkládám.Co takhle Boris Hokr?
  Teď ale musím naprosto neodkladně vyrazit na fotbálek. 

 5. Komentáře by Martin Sust — 15.11.2012 @ 19.07

  Už jsem s článkem na Legii oslovil někoho jiného, snad to vyjde 🙂

 6. Komentáře by idle — 15.11.2012 @ 19.22

  Snad. 🙂

 7. Komentáře by erik1131 — 15.11.2012 @ 20.58

  Chcem si to staihnúť a vytlačiť a nejde to. Sakra práce! Teraz aby som si ničil oči na PC… také dlhé čakanie a prídem o oči skôr, než sa dostanem ku Karsovi a všetkým obľúbencom 😀

 8. Komentáře by KeB — 16.11.2012 @ 9.54

  Tuhletu módu nevytisknutelných povídek a ukázek jsem taktéž nepochopil…

 9. Komentáře by vlk — 17.11.2012 @ 4.55

  Asi nemate nejake info o (pred rokom) avizovanom MalazCone? 🙂 Nie zeby Talpress nereagoval :))

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.