Ocenění

Beaglův jednorožec v Kalábrii… (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 22 září 2017 9.00

Peter S. Beagle bude zřejmě už navždy vzpomínán zejména jako tvůrce románu Poslední jednorožec, jenž se mimo jiné proslavil zdařilou animovanou adaptací. Beagle ovšem není autorem jediného románu, u nás známe rovněž jeho nostalgickou prvotinu Poklidné a tiché místo, po jejímž přečtení se už na hřbitovy nebudete nikdy dívat stejně. V budoucnu se snad dočkáme i dalších románů, rozhodně je stále z čeho vybírat. V posledních letech se autorově tvorbě věnuje nakladatelství Argo, díky kterému se už v říjnu můžeme těšit na vydání Beaglovy nové novely V Kalábrii, ve které se opět vrátil ke čtenáři milované jednorožce. Poutavý příběh se v rámci edice Fantastika dočká výpravné podoby obdařené obálkou a ilustracemi Tomáše Kučerovského…

V_Kalabrii_obalka

Peter S. Beagle: V Kalábrii

vázaná, obálka a ilustrace Tomáš Kučerovský, překlad Milan Žáček, 144 stran

Claudio Bianchi žije už řadu let v osamění na svahu malebné Kalábrie v jižní Itálii. Drží se svých zažitých způsobů, cítí podezíravost vůči cizím lidem a odjakživa se vzpírá změně; nejraději se věnuje práci na svém statku a psaní poezie. Jednoho chladného rána se však na statku objeví neuvěřitelný návštěvník, jakoby přelud ze snů. Když mu Claudio přijde na pomoc, svým laskavým činem uvrhne svůj svět do chaosu. Najednou musí odhánět zvědavce, dotěrná média a ještě zlověstnější živly.

Lyrický, poutavý a duchaplný příběh V Kalábrii je mistrovským potvrzením přetrvávajícího postavení Petera S. Beaglea jako jednoho z nejosobitějších autorů fantasy literatury.

Ukázka z knihy:

argo-logo

1 741 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.