Ocenění

Vlado Ríša představí Valdštejnovu éru

Autor | Aktuality | Úterý 20 prosince 2011 9.00

Na českém trhu se začíná objevovat čím dál více projektů, na nichž se podílí více autorů. Po zahraničím inspirovaných záležitostech (Conan, Mark Stone) se díky úspěchu dnes už značně obsáhlé řady JFK v poslední době objevují i další řady. Kupříkladu nedávno ohlášený projekt Kladivo na čaroděje vytvořený za podpory nakladatelství Epocha a časopisu Pevnost spisovatelem Jiřím Pavlovským. Anebo ambiciózní Kroniky karmínových kamenů z nakladatelství Zoner Press, nedávno odstartované knihou Prsten od vévodkyně od Františka Novotného. Druhý svazek volně propojené řady si nevzal na starost nikdo jiný než sám šéfredaktor časopisu XB-1 Vlado Ríša a neváhal se znovu podívat do svého oblíbeného prostředí leteckých soubojů 1. světové války.

Vlado Ríša: Valdštejnova éra

vázaná, 256 stran, 259 Kč, vychází v první polovině ledna 2012

Bojovný duch rodu Valdštejnů ožívá v leteckých soubojích první světové války.

Kroniky karmínových kamenů pokračují dobrodružným příběhem z prostředí letců, kteří bojovali za 1. světové války v rakousko-uherské armádě. Válečný pilot, potomek slavného rodu Valdštejnů, naváže na bojový věhlas svého slavného předka, Albrechta z Valdštejna. Zasvěcený pohled Vlada Ríši na málo známou historii létání v době 1. světové války přináší nejen řadu zajímavostí o letecké technice, ale i o počátcích použití letadel v tehdejších armádách. Vzdušné souboje té doby si čtenáři spojí spíše se západní frontou, s boji na území Francie a se jmény jako kapitán Bigglesworth (Biggles) nebo Baron Manfred von Richthofen (Red baron). Příběh Valdštejnova éra se odehrává naopak na italské a ruské frontě. V pozadí celého příběhu stojí záhadné karmínové kameny, jeden zasazený do prstenu a druhý v jílci meče, které získal Albrecht z Valdštejna za svého válečného tažení v Itálii a které byly po několika staletích z majetku Valdštejnů ukradeny. Pátrání po nich přivádí mladého Valdštejna nejen do řady nebezpečných situací nebo do ložnice půvabné italské šlechtičny, ale i na místa, kde ho jenom náhoda dělila od toho, aby zásadním způsobem ovlivnil budoucnost Evropy.  

 

970 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by MartinStrucovsky — 20.12.2011 @ 15.41

    Prsten od vévodkyně osobně považuji za jednu nejepších knih tohoto roku a na tohle se moc těším. První světovou mám rád, letadla taky a jsem zvědavý jaké to bude v kombinaci s karmínovými kameny.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.