Ocenění

Pěkně krvavá Varianta 13!

Autor | Aktuality | Čtvrtek 28 července 2011 11.00

No dobře, obálka možná není tak lákavá a odpovídá spíše alternativnímu názvu románu Black Man, na druhou stranu jsme na novou knihu Richarda K. Morgana čekali čtyři roky a teď je čas pronést KONEČNĚ a nějaké podružnosti hodit za hlavu. Autor sám mezitím ze skvělých science fiction vypalovaček přešel k fantasy, my si však můžeme vychutnávat jeho starší kreace, z nichž ta aktuálně připravovaná nakladatelstvím Triton získala Cenu Arthura C. Clarka pro nejlepší science fiction roku, což už, věřte, něco znamená. Zápletka trochu připomíná Blade Runnera, ale nějakého bohapustého kopírování se bát jistě nemusíte, Morgan si rozhodně nevybudoval pověst jednoho z nejlepších britských autorů fantastiky náhodou. Triton nám přináší další špičkovou science fiction a to ještě není všem dnům konec!

„Jeho mistrovství přineslo novou a zaslouženou slávu žánru SF.“ – Peter F. Hamilton

Richard K. Morgan: Varianta 13

brožovaná, překlad Zdeněk Uherčík, 544 stran, 399 Kč, vyjde v srpnu

Třináctky jsou geneticky vytvoření alfa muži, uzpůsobení pro boj v posledních válkách století. Poté, co už není kde bojovat, se stávají nadbytečnými. V dobách míru je velmi nebezpečné nechat takového člověka volně se pohybovat. Mnoho z nich odletělo na Mars, ale jeden se vrátil… A po celé Americe propukla série brutálních vražd.

Carl Marsalis, sám geneticky upravený bývalý voják ve službách OSN, pronásleduje zločinné alfa muže. Není to snadné; třináctky ho nenávidí, bojí se ho, protože přináší smrt. Ostatní lidé ho považují za genetickou zrůdu a nepříjemnou připomínku temných stránek lidské psychiky. A právě v době, kdy je mimo pravomoc OSN, žádá policie Carla o pomoc. Začíná divoký hon na člověka, boj o přežití a hledání pravdy…

Varianta třináct je svižný SF thriller a zároveň román o předsudcích a možných důsledcích zahrávání si s naší genetickou výbavou. Vypovídá o naší náchylnosti k násilí, klamu a zkaženosti.
.
883 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

  1. Komentáře by Apu — 28.7.2011 @ 12.54

    Takže jestli to dobře chápu, mohl by se po Varientě konečně objevit třetí Takeši?

  2. Komentáře by Martin Sust — 28.7.2011 @ 12.59

    Pokud vím, tak ano, Triton s ním počítá, ale kdy, to asi ještě neví ani oni 🙂 Nezbývá než doufat, že se to zase pohne…

  3. Komentáře by Pepa62 — 29.7.2011 @ 11.17

    Docela by mě zajímalo, jak Morgan přistoupil k fantasy. Variantu 13 mám už objednanou, tak doufám, že nezklame.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.