Ocenění

Pavel Renčín prorokuje Věk nenávisti

Autor | Aktuality | Úterý 1 listopadu 2011 9.30

Romány Zlatý kříž, Runový meč a Věk nenávisti dohromady tvoří městskou fantasy trilogii Městské války Pavla Renčína, který v tomto díle na základě onlinového románu Labyrint odkryl pravou povahu měst, jejich živoucí duši a boj, jenž vedou ve skrytu mezi sebou. Jde o dosud nejambicióznější dílo v literární kariéře talentovaného mladého autora, který se dosud věnoval pouze samostatným románům a povídkové tvorbě. S jeho vyvrcholením v závěrečném dílu série se tak jistě vyrojí mnoho otázek na Renčínovu budoucí tvorbu. Ale to bychom drze předbíhali, prozatím se můžeme tešit na uzavření jedné z nejzajímavějších sérií moderní české fantastiky. Oddané fanoušky včetně skalního jádra – sekty Labyrint – tak čeká další pořádné dobrodružství a jistě ne poslední…

Pavel Renčín: Věk nenávisti, Městské války, svazek třetí

vázaná, obálka Jiří Husák, 352 stran, 359 Kč, vydá nakladatelství Argo dne 8. listopadu 2011

Mír trvá už přes půl století, jen málo z nás zažilo válku. Události poslední doby jsou ale znepokojivé. Vlády nad Ostravou se ujal jediný muž. V brněnské vile Tugendhat je připraven převrat. Prahu zachvátil chaos, její čtvrti jedna po druhé vyhlašují samostatnost. Bytosti druhého světa odkládají masky a spirála dějin se roztáčí. Jen málo z nás zažilo válku, ale to se brzy změní…
Stadion Na Bazalech zalévá krev gladiátorů. Pod Olšanskými hřbitovy procitají mrtví. Muži, kteří ještě včera nosili kravaty a kufříky, vstupují do oddílů domobrany. Zatímco plameny stravují civilizaci, živá města pochodují do války. Svět se změní. Věk nenávisti je závěrečný díl fantasy trilogie Městské války, odehrávající se v naší současnosti.

Pavel Renčín (* 8. 6. 1977)

Mladý a talentovaný spisovatel, to je kombinace, které se jen těžko odolává, však také Pavel Renčín patří k nejoblíbenějším autorům české fantastické literatury. Může za to také skutečnost, že na domácí scéně působí zcela ojedinělým dojmem. Jeho tvorba se pohybuje na mlhavém rozmezí mezi městskou fantasy a magických realismem, na hony vzdálená honbě za akčními scénami s neohroženými hrdiny. Renčín si vystačí s obyčejnými lidmi, kteří v jeho sympaticky civilním podání působí reálně, ačkoli se musí vypořádat s hrozbami, jež mají k všední realitě hodně daleko.

Už románový debut Nepohádka z roku 2004 ukázal, že jde o spisovatele, jemuž je záhodno věnovat zvýšenou pozornost. Následoval útlý román Jméno korábu (2007) a po něm netradiční projekt internetového románu Labyrint (knižně Argo 2010), jenž vznikal za pomoci čtenářů a stal se jakousi předehrou k ambiciózní trilogii Městské války. Ta je Renčínovým dosud nejvýraznějším dílem, její úvodní svazek Zlatý kříž (Argo 2008) si vysloužil nominaci na cenu Akademie SFFH a cenu Aeronautilus v kategorii nejlepší česká kniha. Po druhém dílu nazvaném Runový meč (Argo 2009) tak konečně vychází mohutné vyvrcholení série. Opomenut by však neměl zůstat ani výběr nejlepších autorových povídek Beton, kosti a sny z roku 2009 (Argo).

www.pavelrencin.cz

480 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.