Ocenění

Veletržní novinky 2017: ARGO (ukázky)

Autor | Aktuality | Úterý 2 května 2017 17.35

Ve dnech před veletrhem Svět knihy v Praze se nakladatelé tradičně předhánějí v chrlení mnohdy dlouho očekávaných knižních novinek, aby zástupy návštěvníků měly co nakupovat s veletržní slevou. V tomto týdnu vám přineseme ukázky z aktuálně vydaných či v nejbližších dnech připravovaných knih a začínáme s nakladatelstvím Argo. Na knižních pultech už dnes najdete román Simulakra kultovního amerického spisovatele Philipa K. Dicka, jenž se v něm věnuje svému oblíbenému tématu zkoumání možné lidskosti uměle vytvořených a inteligencí obdařených tvorů. Příští úterý by pak měl vyjít očekávaný román Autorita od Jeffa VanderMeera, druhý díl u nás i v zahraničí vřele přijaté a cenou Nebula odměněné trilogie Jižní Zóna

Simulakra-obalka

Philip K. Dick: Simulakra

brožovaná, překlad Robert Tschorn, obálka Pavel Růt, 208 stran, 248 Kč

Pozoruhodné politické sci-fi od velmistra tohoto žánru. Vítejte ve Spojených státech amerických a evropských. Po třetí světové válce se USA spojily s Německem, aby čelily třem dalším velmocem: Francouzské říši, Lidové čínské republice a Černé Africe. V čele konglomerátu stojí prezident der Alte, ale skutečnou moc drží „permanentní první dáma“ Nicole Thibodeuxová. Ta však už dávno zemřela a roli Nicole sehrávají další a další ženy. A co když prezident vůbec není člověk, ale android?

Ukázka z knihy:

Autorita-obalka

Jeff VanderMeer: Autorita

vázaná, překlad Pavel Bakič, obálka Pablo Delcan, 304 stran, 298 Kč

Oblast X, krajina, která jako by byla až zlomyslná, obklopená neviditelnou bariérou a záhadně zbavená téměř všech známek civilizace, existuje již třicet let. Jediný kontakt s ní zprostředkovává v podobě expedic vládní agentura, která je tak tajná, že se na ni téměř zapomnělo: Jižní Zóna. Po bouřlivých událostech zdokumentovaných v Anihilaci však vládne v agentuře chaos.

Vedením Jižní Zóny je nově pověřen John Rodriguez, zvaný též „Šéf“. Tým, s nímž musí pracovat, je nedůvěřivý a zoufalý, ale po ubíjejících výsleších, objevu ukrytých poznámek a hodinách znepokojivých videonahrávek Šéf začíná do tajemství Oblasti X přece jen pomalu pronikat. Jenže každé nové odhalení přináší zneklidňující skutečnosti nejen o agentuře, které se zavázal sloužit, ale i o něm samotném.

Autorita, druhá část románové trilogie Jižní Zóna od Jeffa VanderMeera, přináší řadu odpovědí na nejznepokojivější otázky týkající se Oblasti X… ale rozhodně nejde o odpovědi, které by snad přinášely klid.

Ukázka z knihy:

argo-logo

1 307 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.