Ocenění

Co viděl Miroslav Žamboch v posledních chvílích života?

Autor | Aktuality | Čtvrtek 3 listopadu 2011 9.30

Z tavícího se kotle divoké fantazie oblíbeného českého spisovatele Miroslava Žambocha, spolutvůrce řady JFK, se vyloupla další atraktivní kniha mířící na už tak přetížený předvánoční trh, což musí fanoušky české fantastiky velmi těšit, ovšem jejich peněženky už o něco méně… Obálka Jana Doležálka nepostrádá nezbytné ingredience každého akčního spektáklu – máme tu lebku nacistického pohlavára, zdrceného hrdinu, jenž svírá velkorážní výrobnu chladnoucích těl, nadupanou mašinu s pořádnou roštěnkou přitisknutou na zádech a v pozadí se malebně tyčí chladící věže atomové elektrárny. Co chtít víc? Zvláště když u Žambocha můžeme s jistotou očekávat řemeslně dokonale zvládnutý styl a smrt všech padouchů s posledním výstřelem padnoucím do ticha šťastného konce…

Miroslav Žamboch: Visio in Extremis

brožovaná, obálka Jan Doležálek, 296 stran, 299 Kč, vychází 15. listopadu 2011

Mathias Majer je zkušený příslušník svého druhu, samotář, který dokáže skrytě přežívat v lidské společnosti. Země bývalé Koruny české jsou už po staletí jeho loveckým teritoriem, kde mu krásné ženy rády a ochotně poskytují, co potřebuje k životu.

Stojí mimo hierarchii svého druhu, mimo klany, mimo války velmistrů. V jediném okamžiku se ale všechno změní – stává se z něj cíl číslo jedna, štvaná zvěř. Z neznámého důvodu je zatažen do podivného sporu mezi tajemnou velmistryní Messalinou a vůdcem jednoho z nejsilnějších klanů.

Utíkat před nájemnými zabijáky a zkorumpovanými komandy speciálních jednotek nemůže věčně. A přestože se celý svůj dlouhý život spoléhal jen na sebe, tentokrát sám nemá šanci. Zachránit ho mohou jen odpovědi na správně položené otázky. Aby našel otázky a posléze i odpovědi, musí se spolehnout a vydat do rukou těch, které dosud považoval za svou kořist – musí požádat o pomoc obyčejné lidi.

Tajemství se táhne do minulosti hlubší, než si na počátku dokázal představit, a hrozba, kterou vynáší na povrch, přináší zkázu pro všechny.

 

599 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.