Ocenění

Vlado Ríša objeví Mrtvého v parovodu a jiné záhady

Autor | Aktuality | Pátek 5 října 2012 8.45

Nezničitelný basketbalový důchodce, šéfredaktor časopisu XB-1, autor mnoha a mnoha knih a v neposlední řadě i editor řady různorodých antologií upřel svou pozornost na viktoriánský věk páry. Výsledkem je zcela nová antologie Mrtvý v parovodu, kterou jako svou vůbec první žánrovou knihu vydává nakladatelství Konektor XB-1. Vladovo pozvání k účasti na pozoruhodném projektu přijala plejáda skvělých českých spisovatelů fantastiky – Leonard Medek, Martin D. Antonín, Julie Nováková, Hana Šochová, Josef Pecinovský, Petr Schink a Lucie Lukačovičová. Samozřejmě nebude chybět ani povídka od samotného editora knihy. Je tedy rozhodně na co se těšit, ale žádné strachy, dlouho vás napínat nebudeme, antologie vyjde už v průběhu října!

Mrtvý v parovodu (sest. Vlado Ríša)

vázaná, obálka Jana Šouflová, 296 stran, 295 Kč, vydává nakladatelství Konektor XB-1 v říjnu 2012

V poslední době jsou SF povídky a romány, odehrávající se v období rozvoje využití technologií a páry, tedy za vlády královny Viktorie, čím dál tím populárnější. Jde o období osamělých vědců, badatelů, zlodějů, vynálezců a detektivů, ale také elegance, romantismu a čestnosti.

Známí čeští autoři se zamysleli (někteří přinuceni domluvou, jiní proudem ostré páry, další vynálezy, které doposud nespatřily světlo světa), jak by se s takovými eventualitami dokázali popasovat oni. Vypravili své hrdiny leckams. Dostanete se s nimi do krajů známých i neznámých. Při čtení této sbírky se ocitnete v Praze, Londýně, indickém pralese, Vídni a leckdy i na těch nejnepravděpodobnějších místech.

V hlavních rolích se objeví Sherlock Holmes, trpaslíci, trol, drobný český zlodějíček, chudá služebná, elegantní anglický zloděj, soukromý pražský detektiv… Prostě jsou to jak postavy, tak i prostředí devatenáctého století, století páry a téměř neomezeného rozvoje techniky.

Do knihy přispěli: Leonard Medek (Příběh zloděje), Martin D. Antonín (Pási spási), Julie Nováková (Eskapády pana Finnegana), Hana Šochová (Chytni štěstí za pačesy), Vlado Ríša (Série třináct), Josef Pecinovský (Mrtvý v parovodu), Petr Schink (Chlapec a jeho trol), Lucie Lukačovičová (Čestné slovo).

2 396 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 5 »

 1. Komentáře by filtr — 5.10.2012 @ 10.42

  knihy od XB-1? bomba!
  obálka je parádní, věřím, že obsah bude taky.

 2. Komentáře by Cloudy — 5.10.2012 @ 10.48

  Knížka vypadá parádně, jenom mi tu chybí vzhledem k lednovému oznámení dvě věci: název edice a povídka od Františky Vrbenské.

 3. Komentáře by Martin Sust — 5.10.2012 @ 11.16

  Za těch deset měsíců se prostě pár věcí změnilo 🙂

 4. Komentáře by Jaroslav Šlehofer — 25.11.2012 @ 9.10

  Plánujete je i elektronické vydání knihy? Nebo jsem jenom málo hledal? 

 5. Komentáře by Martin Sust — 25.11.2012 @ 10.14

  Pokud vím, tak ne, alespoň to padlo na Facebooku. Ovšen co není…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.