Ocenění

Vychází druhý díl série Ú.P.V.O. Duše Benátek a další povídky

Autor | Aktuality | Úterý 5 listopadu 2013 7.40

V Comics Centru právě vychází druhý díl komiksové série příběhů z Úřadu paranormálního výzkumu a obrany. A jak už bývá u tohoto nakladatelství v poslední době zvykem, připravilo si pro své čtenáře něco speciálního. K tomuto vydání je tak připravena limitovaná série komiksů s šesti různými variantami obálek. Každá z nich bude vyhotovena pouze v pětapadesáti očíslovaných kusech a kromě jedinečné obálky bude obsahovat i číslo a certifikát. Také limitovaná edice se zvláštními obálkami je k dispozici už od 4. listopadu a to pouze přímo v obchodě, nebo na e-shopu Comics Centra.

Tvůrce Hellboye a Úřadu paranormálního výzkumu a obrany, Mike Mignola, se spojil s těmi nejlepšími komiksovými scenáristy a výtvarníky, aby je zapojil do bizarních vyšetřování. Vyjedou po stopách prokletých vlaků, nacistických válečných zločinců, pomstychtivých duchů utopených čarodějnic, uvězněné bohyně stok, strašidel pod postelemi a na řadu přijde i neočekávaný výskyt zombie. A to vše jen v jedné knize,“ řekl Václav Dort, ředitel nakladatelství Comics Centrum. Komiks původně vycházel v podobě sešitů a každá povídka proto měla jiný lettering. Stejně jako u předchozí knihy Ú.P.V.O. 1: Dutozem a další povídky je česká verze letterovaná Mignolovým písmem, stejným jako u knih ze série Hellboy. Pro lepší orientaci čtenáře byl pro mluvu určitých postav zvolen odlišný typ písma. Překladu se opět ujal hellboyovský specialista Jan Kantůrek, který je mezi našimi čtenáři známý také překlady knih Barbar Conan, Zámek a klíč nebo Zeměplochou Terryho Pratchetta.

Pro souborné vydání druhého dílu Ú.P.V.O. byla vytvořena poslední povídka Takový obyčejný den v úřadu, kterou jako jedinou napsal sám Mignola. „Díky setkání velkého množství tvůrců dochází k rozšiřování vesmíru, ve kterém se příběhy série odehrávají, a výrazně se prokresluje psychologie postav. Je zde patrná Mignolova snaha vytvořit si plochu pro rozehrání velkého epického příběhu. Ten odstartuje třetí knihou Ú.P.V.O., která přímo naváže a propojí se se sérií o Hellboyovi. Kniha obsahuje také skicář s poznámkami všech těchto hvězdných tvůrců,“ uvedl Václav Dort.

Limitovanou edici komiksu Ú.P.V.O. 2: Duše Benátek představuje šest různých variant obálek komiksu. Stejně jako kdysi obálky komiksu Se7dm bude mít Ú.P.V.O. šest obálek a jednu pro standardní verzi. Obálky představují úvodní obrazy jednotlivých povídek v knize. Pro opravdové komiksové nadšence je pak připravena i speciální akce při koupi všech variant obálek.

Limitovaná edice Ú.P.V.O. obsahuje:

– 6 různých variant obálek Ú.P.V.O. 2: Duše Benátek v pevné vazbě (odlišných od standardní verze)

– číslování jednotlivých výtisků 1 až 55 od každé varianty obálky

– potvrzení pravosti limitované edice na ručním papíře se slepotiskovou pečetí

– barevná tematická knižní záložka

– cena jedné knihy limitované edice je 599,- Kč

– zvýhodněná cena kompletu je 3500,- Kč (6 knih, každá s jinou variantou obálky + 1 kniha jako bonus zdarma s obálkou standardní verze)

655 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.