Ocenění

Petr Schink se chystá vylévat krev po litrech…

Autor | Aktuality | Čtvrtek 14 července 2011 7.00

Petr Schink se v prvních dvou knihách pro český trh dosti netradičně uvelebil ve formátu povídkových souborů propojených příběhem některé z jeho drsných postav. Nejprve nám ve sbírce Špinavá práce (Wolf Publishing 2006) vyprávěl příběh Charlieho Parkera, obyčejného pěšáka v gansterských válkách. Poté se v neméně povedeném Století páry (Triton 2010) blýskl steampunkovým příběhem pistolníka Fastyngera van Hauntena v dobách právě zuřící průmyslové revoluce ženoucí se na mohutných oblacích všudypřítomné páry. Ve svém prvním autorském románu Vylévání krve (Epocha 2011) se už u svého třetího nakladatele (!) opět vrací do alternativní Ameriky a k oblíbenému Charliemu Parkerovi, který se znovu po hlavě zřítí do dalšího krvavého průšvihu. Těšíte se?

Petr Schink: Vylévání krve

brožovaná, obálka Jan Doležálek, 320 stran, vychází v září

Gangster a příležitostný hacker Charlie Parker se vrací domů. Místo sentimentální idylky jej však čeká peklo umírajícího maloměsta, ze kterého se gangy snaží vytlačit poslední obyvatele. Kdo a proč chce vládnout mrtvým? Jakou spojitost s tím má Parkerův hřích mládí? A dokáže Charlie přežít a nezešílet z návštěvy rodného domu?
V alternativní Americe padesátých let se odehrává temný příběh posledního (anti)hrdiny v boji proti všem. Spravedlnost je pouhou obchodovatelnou komoditou, benzín si mohou dovolit jen ti nejbohatší či nejbezohlednější a na všechno a všechny se snáší stín blížící se nukleární války.
Vylévání krve volně navazuje na povídky z knihy Špinavá práce a dokládá neustále stoupající kvalitu prací Petra Schinka.

622 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.