Ocenění

Výsledky prvního kola Akademie SFFH za rok 2010 + tipovací soutěž!

Autor | Aktuality | Pondělí 21 března 2011 10.00

Šestnáctý ročník Cen Akademie science fiction, fantasy a hororu se pomalu blíží ke svému vyvrcholení. Přinášíme vám výsledky prvního kola hlasování členů Akademie a jako každý rok jsou zajímavé z mnoha různých důvodů. Jen málokomu nebude ve výsledných nominacích někdo chybět, přesto v době, kdy se mnoho subjektů snaží vytvářet žebříčky toho nejlepšího za minulý rok, pouze Akademie SFFH vytváří v rámci fantastického žánru tento výběr prostřednictvím hlasování desítek členů, nikoli dle názorů jednotlivců. Vyhlášení konečných výsledků Cen Akademie SFFH se koná na mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy v Praze na Výstavišti, a to v sobotu 14. května 2011 od 15.00 do 16.20. Přijďte podpořit také šéfredaktora Vlada Ríšu, jenž je nominován v kategoriích „Za zásluhy“ a „Počin roku“!

Pořadí nominací je abecední:

Nejlepší SF

Paolo Bacigalupi: Čerpadlo 6 (Albatros Media – Plus)

Gardner Dozois – Jonathan Strahan (eds.): New Space Opera 2 (Laser-books)

Jack McDevitt: Čindi (Baronet)

Ian McDonald: Brasyl (Triton, Argo)

John Scalzi: Válka starého muže (Classic)

Nejlepší fantasy a horor

Joe Abercrombie: Nejlépe chutná za studena (Polaris)

Hal Duncan: Atrament (Laser-books)

Robert Holdstock: Avilion (Polaris)

China Miéville: Kraken (Laser-books)

Dan Simmons: Black Hills (Plejáda Publishing)

Nejlepší původní česká nebo slovenská kniha

Juraj Červenák: Brána Irkally (Brokilon)

Ondřej Neff: Hvězda mého života (Albatros Media – Plus)

Pavel Renčín: Labyrint (Argo)

Štěpán Kopřiva: Holomráz (Crew)

Jan Poláček: Spěšný vlak Ch.24.12. (Argo)

Nejlepší původní česká nebo slovenská povídka

Vilma Kadlečková: Lunapark Luna (Hvězdy české sci-fi)

Štěpán Kopřiva: Idol (Holomráz)

Jiří Procházka: Rudý soumrak aneb Rox’n’Roll in red (Hvězdy české sci-fi)

Pavel Renčín: Král olší (Labyrint)

Zuska Stožická: Mamut farby malinového lekváru (F10)

Nejlepší teoretický text

Ivan Adamovič – Tomáš Pospiszyl (eds.): Planeta Eden – Svět zítřka v socialistickém Československu 1948 –1978 (Arbor vitae societas)

Josef Ládek – Robert Pavelka: Encyklopedie komiksu v Československu 1945 – 1989 (Nakladatelství XYZ)

Martin Šust: Výjimečné antologie minulosti 2 (Pevnost 3)

Nejlepší povídková sbírka

Paolo Bacigalupi: Čerpadlo 6 (Albatros media – Plus)

Štěpán Kopřiva: Holomráz (Crew)

Henry Kuttner: Roboti nemají ocas (Laser-books)

Howard Phillips Lovecraft: Hrobka (Albatros Media – Plus)

Andrzej Pilipiuk: Věšet každý může (Laser-books)

Nejlepší antologie

Ivan Adamovič (ed.): Vládcové vesmíru (Albatros Media – Plus)

Michael Bronec – Jakub D. Kočí (eds.): Legendy – Draci (Straky na vrbě)

Gardner Dozois – Jonathan Strahan (eds.): New Space Opera 2 (Laser-books)

Ondřej Jireš (ed.): Hvězdy české sci-fi (Argo)

Jiřina Vorlová (ed.): Kočas 2010 (Straky na vrbě)

Nejlepší časopis nebo internetové médium

FantasyPlanet

Interkom

Magazin Fantasy a Science Fiction

Pevnost

XB – 1

Nejlepší nakladatelství

Argo

Brokilon

Laser-books

Straky na vrbě

Triton

Nejlepší editor/redaktor

Ivan Adamovič

Tomáš Němec

Martin Šust

Nejlepší (domácí) výtvarník

Zdeňka Boušková

Jan Doležálek

Michal Ivan

Milan Malík

Jana Šouflová

Nejlepší překladatel

Viktor Janiš

Jan Kantůrek

Petr Kotrle

Richard Podaný

Milan Žáček

Nadějný nováček / počin roku / zvláštní cena

Ivan Adamovič a Tomáš Pospiszyl – za projekt Planeta Eden

Ivan Adamovič za antologii Vládcové vesmíru

Vlado Ríša a redakce XB 1 – za zachování časopisu

Cena za dlouholetou práci pro SF

Michael Bronec

Vlado Ríša

Jaroslav Veis

Tipovací soutěž:

Každý, kdo nám do komentáře napíše svůj tip na výsledek, může získat zajímavý knižní dárek od nakladatelství Argo nebo Laser-books. Tipovat můžete v každé kategorii, ovšem pouze jednou, nikoli víckrát (zkusme být pro jednou zcela fér, ať je to opravdu zajímavé). Ten, kdo se trefí v největším počtu kategorií, vyhrává žánrovou knihu od nakladatelství Argo nebo Laser-books a to do Kč 350 dle vlastního výběru!

Výhrou je tedy jedna kniha a to dle vašeho výběru z aktuální nabídky obou nakladatelství. Při rovnosti správných výsledků vyhrává první tipující. Soutěž končí 1. 5. 2011.

1 590 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 20 »

  1. Comment od Hooper — 22.3.2011 @ 8.58

    Nejlepší SF Paolo Bacigalupi: Čerpadlo 6
    Nejlepší fantasy a horor Robert Holdstock: Avilion (Polaris)
    Nejlepší původní česká nebo slovenská kniha Jan Poláček: Spěšný vlak Ch.24.12. (Argo)
    Nejlepší původní česká nebo slovenská povídka Štěpán Kopřiva: Idol (Holomráz)
    Nejlepší teoretický text Ivan Adamovič – Tomáš Pospiszyl (eds.): Planeta Eden – Svět zítřka v socialistickém Československu 1948 –1978 (Arbor vitae societas)
    Nejlepší povídková sbírka Štěpán Kopřiva: Holomráz (Crew)
    Nejlepší antologie Ivan Adamovič (ed.): Vládcové vesmíru (Albatros Media – Plus)
    Nejlepší časopis nebo internetové médium Magazin Fantasy a Science Fiction
    Nejlepší nakladatelství Laser-books
    Nejlepší editor/redaktor Martin Šust
    Nejlepší (domácí) výtvarník Jan Doležálek
    Nejlepší překladatel Petr Kotrle
    Nadějný nováček / počin roku / zvláštní cena Vlado Ríša a redakce XB 1 – za zachování časopisu
    Cena za dlouholetou práci pro SF Jaroslav Veis

  2. Comment od DavidZ — 22.3.2011 @ 17.05

    Nejlepší SF: Paolo Bacigalupi: Čerpadlo 6 (Albatros media – Plus)
    Nejlepší fantasy a horor: China Miéville: Kraken (Laser-books)
    Nejlepší původní česká nebo slovenská kniha: Štěpán Kopřiva: Holomráz (Crew)
    Nejlepší původní česká nebo slovenská povídka: Pavel Renčín: Král olší (Labyrint)
    Nejlepší teoretický text: Ivan Adamovič – Tomáš Pospiszyl (eds.): Planeta Eden – Svět zítřka v socialistickém Československu 1948 –1978 (Arbor vitae societas)
    Nejlepší povídková sbírka: Paolo Bacigalupi: Čerpadlo 6 (Albatros media – Plus)
    Nejlepší antologie: IMichael Bronec – Jakub D. Kočí (eds.): Legendy – Draci (Straky na vrbě)
    Nejlepší časopis nebo internetové médium: FantasyPlanet
    Nejlepší nakladatelství: Laser-books
    Nejlepší editor/redaktor: Martin Šust
    Nejlepší (domácí) výtvarník: Jan Doležálek
    Nejlepší překladatel: Petr Kotrle
    Nadějný nováček / počin roku / zvláštní cena: Vlado Ríša a redakce XB 1 – za zachování časopisu
    Cena za dlouholetou práci pro SF: Michael Bronec

  3. Comment od Julianne — 24.3.2011 @ 21.18

    Mé tipy (nebo u některých spíše výsledky, které by se mi nejvíce líbily, než ty nejpravděpodobnější ;)):

    Nejlepší SF: Čerpadlo 6

    Nejlepší fantasy a horor: Kraken

    Nejlepší původní česká nebo slovenská kniha: Spěšný vlak Ch.24.12

    Nejlepší původní česká nebo slovenská povídka: Lunapark Luna

    Nejlepší teoretický text: Výjimečné antologie minulosti 2

    Nejlepší povídková sbírka: Čerpadlo 6

    Nejlepší antologie: Legendy – Draci

    Nejlepší časopis nebo internetové médium: FantasyPlanet

    Nejlepší nakladatelství: Argo

    Nejlepší editor/redaktor: Tomáš Němec

    Nejlepší (domácí) výtvarník: Jana Šouflová

    Nejlepší překladatel: Viktor Janiš

    Nadějný nováček / počin roku / zvláštní cena: Vlado Ríša a redakce XB-1

    Cena za dlouholetou práci pro SF: Vlado Ríša

  4. Comment od Martin Sust — 24.3.2011 @ 21.42

    Vzhledem k tomu, že znám počty hlasů pro jednotlivé položky z prvního kola, myslím, že ještě existuje relativní šance na výhru… (ačkoli občas i favorit z prvního kola prohraje).

  5. Comment od vojtarydl — 25.3.2011 @ 0.42

    moje tipy:

    Nejlepší SF: Paolo Bacigalupi: Čerpadlo 6
    Nejlepší fantasy a horor: China Miéville: Kraken
    Nejlepší původní česká nebo slovenská kniha: Juraj Červenák: Brána Irkally
    Nejlepší původní česká nebo slovenská povídka: Jiří Procházka: Rudý soumrak aneb Rox’n’Roll in red
    Nejlepší teoretický text: Josef Ládek – Robert Pavelka: Encyklopedie komiksu v Československu 1945 – 1989
    Nejlepší povídková sbírka: Howard Phillips Lovecraft: Hrobka
    Nejlepší antologie: Ivan Adamovič (ed.): Vládcové vesmíru
    Nejlepší časopis nebo internetové médium: Pevnost
    Nejlepší nakladatelství: Argo
    Nejlepší editor/redaktor: Tomáš Němec
    Nejlepší (domácí) výtvarník: Jana Šouflová
    Nejlepší překladatel: Milan Žáček
    Nadějný nováček / počin roku / zvláštní cena: Vlado Ríša a redakce XB 1 – za zachování časopisu
    Cena za dlouholetou práci pro SF: Vlado Ríša

  6. Comment od IndyP — 26.3.2011 @ 14.34

    Tipy:

    Nejlepší SF: Paolo Bacigalupi: Čerpadlo 6 (Albatros Media – Plus)

    Nejlepší fantasy a horor: Robert Holdstock: Avilion (Polaris)

    Nejlepší původní česká nebo slovenská kniha: Jan Poláček: Spěšný vlak Ch.24.12. (Argo)

    Nejlepší původní česká nebo slovenská povídka: Jiří Procházka: Rudý soumrak aneb Rox’n’Roll in red (Hvězdy české sci-fi)

    Nejlepší teoretický text: Josef Ládek – Robert Pavelka: Encyklopedie komiksu v Československu 1945 – 1989 (Nakladatelství XYZ)

    Nejlepší povídková sbírka: Paolo Bacigalupi: Čerpadlo 6 (Albatros Media – Plus)

    Nejlepší antologie: Michael Bronec – Jakub D. Kočí (eds.): Legendy – Draci (Straky na vrbě)

    Nejlepší časopis nebo internetové médium: Pevnost

    Nejlepší nakladatelství: Triton

    Nejlepší editor/redaktor: Ivan Adamovič

    Nejlepší (domácí) výtvarník: Jana Šouflová

    Nejlepší překladatel: Viktor Janiš

    Nadějný nováček / počin roku / zvláštní cena: Vlado Ríša a redakce XB 1 – za zachování časopisu

    Cena za dlouholetou práci pro SF: Vlado Ríša

  7. Comment od stepaanek — 5.4.2011 @ 17.27

    Nejlepší SF: Paolo Bacigalupi: Čerpadlo 6 (Albatros Media – Plus)

    Nejlepší fantasy a horor: Hal Duncan: Atrament (Laser-books)

    Nejlepší původní česká nebo slovenská kniha: Pavel Renčín: Labyrint (Argo)

    Nejlepší původní česká nebo slovenská povídka: Štěpán Kopřiva: Idol (Holomráz)

    Nejlepší teoretický text: Ivan Adamovič – Tomáš Pospiszyl (eds.): Planeta Eden – Svět zítřka v socialistickém Československu 1948 –1978 (Arbor vitae societas)

    Nejlepší povídková sbírka: Henry Kuttner: Roboti nemají ocas (Laser-books)

    Nejlepší antologie: Michael Bronec – Jakub D. Kočí (eds.): Legendy – Draci (Straky na vrbě)

    Nejlepší časopis nebo internetové médium: FantasyPlanet

    Nejlepší nakladatelství: Argo

    Nejlepší editor/redaktor: Martin Šust

    Nejlepší (domácí) výtvarník: Jana Šouflová

    Nejlepší překladatel: Jan Kantůrek

    Nadějný nováček / počin roku / zvláštní cena: Vlado Ríša a redakce XB 1 – za zachování časopisu

    Cena za dlouholetou práci pro SF: Michael Bronec

  8. Comment od Khey — 6.4.2011 @ 11.10

    Nejlepší sci-fi – Paolo Bacigalupi: Čerpadlo 6 (Albatros Media – Plus)

    Nejlepší fantasy a horor – China Miéville: Kraken (Laser-books)

    Nejlepší původní česká nebo slovenská kniha – Jan Poláček: Spěšný vlak Ch.24.12. (Argo)

    Nejlepší původní česká nebo slovenská povídka – Jiří Procházka: Rudý soumrak aneb Rox’n’Roll in red (Hvězdy české sci-fi)

    Nejlepší teoretický text – Josef Ládek – Robert Pavelka: Encyklopedie komiksu v Československu 1945 – 1989 (Nakladatelství XYZ)

    Nejlepší povídková sbírka – Howard Phillips Lovecraft: Hrobka (Albatros Media – Plus)

    Nejlepší antologie – Michael Bronec – Jakub D. Kočí (eds.): Legendy – Draci (Straky na vrbě)

    Nejlepší časopis nebo internetové médium – Pevnost

    Nejlepší nakladatelství – Argo

    Nejlepší editor/redaktor – Martin Šust

    Nejlepší (domácí) výtvarník – Jana Šouflová

    Nejlepší překladatel – Jan Kantůrek

    Nadějný nováček / počin roku / zvláštní cena – Vlado Ríša a redakce XB 1 – za zachování časopisu

    Cena za dlouholetou práci pro SF – Vlado Ríša

  9. Comment od chanahd — 7.4.2011 @ 21.04

    tip:
    Nejlepší SF-Paolo Bacigalupi: Čerpadlo 6 (Albatros Media – Plus)
    Nejlepší fantasy a horor: Dan Simmons: Black Hills (Plejáda Publishing)
    Nejlepší původní česká nebo slovenská kniha:Jan Poláček: Spěšný vlak Ch.24.12. (Argo)
    Nejlepší původní česká nebo slovenská povídka: Pavel Renčín: Král olší (Labyrint)
    Nejlepší teoretický text:Josef Ládek – Robert Pavelka: Encyklopedie komiksu v Československu 1945 – 1989 (Nakladatelství XYZ)
    Nejlepší povídková sbírka:Howard Phillips Lovecraft: Hrobka (Albatros Media – Plus)
    Nejlepší antologie:Ivan Adamovič (ed.): Vládcové vesmíru (Albatros Media – Plus)
    Nejlepší časopis nebo internetové médium:Pevnost
    Nejlepší nakladatelství: Straky na vrbě
    Nejlepší editor/redaktor:Martin Šust
    Nejlepší (domácí) výtvarník:Jan Doležálek
    Nejlepší překladatel:Viktor Janiš
    Nadějný nováček / počin roku / zvláštní cena: Vlado Ríša a redakce XB 1 – za zachování časopisu
    Cena za dlouholetou práci pro SF: Vlado Ríša

  10. Comment od barhonovi — 15.4.2011 @ 0.02

    Nejlepší SF-Paolo Bacigalupi: Čerpadlo 6 (Albatros Media – Plus)

    Nejlepší fantasy a horor: China Miéville: Kraken (Laser-books)

    Nejlepší původní česká nebo slovenská kniha:Pavel Renčín: Labyrint (Argo)

    Nejlepší původní česká nebo slovenská povídka: Pavel Renčín: Král olší (Labyrint)

    Nejlepší teoretický text:Josef Ládek – Robert Pavelka: Encyklopedie komiksu v Československu 1945 – 1989 (Nakladatelství XYZ)

    Nejlepší povídková sbírka:Paolo Bacigalupi: Čerpadlo 6 (Albatros media – Plus)

    Nejlepší antologie:Gardner Dozois – Jonathan Strahan (eds.): New Space Opera 2 (Laser-books)
    Nejlepší časopis nebo internetové médium:Pevnost

    Nejlepší nakladatelství: Laser-books
    Nejlepší editor/redaktor:Martin Šust

    Nejlepší (domácí) výtvarník:Jan Doležálek

    Nejlepší překladatel:Viktor Janiš

    Nadějný nováček / počin roku / zvláštní cena: Vlado Ríša a redakce XB 1 – za zachování časopisu

    Cena za dlouholetou práci pro SF: Vlado Ríša

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.