Ocenění

Star Trek Omnibus: Vzhůru na palubu komiksové Enterprise!

Autor | Aktuality | Pondělí 13 srpna 2012 7.20

Není to tak dávno, co trekkies marně sháněli nějakou novinku na knihkupeckých pultech, ale doba se změnila a nyní mají přímo žně. Vedle obnovené edice nakladatelství Laser-books se vesmírného průzkumu nejen pod velením Spojené federace planet už brzy chopí také nakladatelství Baronet (chystají románovou řadu Star Trek: Enterprise, kterou však – světe div se – odstartují nejprve v Laseru) a navíc se k nám chystá i první z komiksových omnibusů! Nakladatelství BB Art už se ostatně delší dobu v rámci omnibusů věnuje Hvězdným válkám, nemluvě o tom, že komiksové Star Wars univerzum má u nás dokonce svůj vlastní časopis… Je tedy rozhodně na čase, aby někdo alespoň zčásti vyrovnal účty mezi těmito hvězdnými fenomény. A tak vzhůru na palubu Enterprise a mnohem dál…

Scott Tipton & David Tischman: Star Trek: Původní série (omnibus)

vázaná, překlad Martin Antonín, 464 stran, 990 Kč, vydává BB art 26. září 2012

V tomto omnibusu naleznete dobrodružství ze světa Star Treku, vydaná původně ve 23 sešitech. Prvních jedenáct vás provede čtvrtým rokem mise hvězdné lodi Enterprise a posádky kapitána Kirka. Setkáte se s fenoménem připomínajícím obrovskou šroubovici DNA, potkáte životní formu na bázi viru, jež se šíří zvukem, i mnoho dalších nových druhů. Posádka Enterprise dokonce při návštěvě jedné cizí planety vystoupí v televizní show.

V dalších pěti příbězích nahlédnete do tajů klingonské kultury a zažijete napínavé chvíle s tímto hrdým druhem, pro něhož je nejvyšší čest hrdinně padnout v boji.

V posledních sedmi sešitech obohatíte své znalosti o další pozoruhodné mimozemské druhy, které jste měli možnost spatřit v seriálu Star Trek. Dozvíte se o ještěrovitých Gornech, kteří jsou taktéž znamenitými válečníky. Záhadní Vulkánci provázejí lidstvo již od prvního kontaktu, Romulané milují pikle a jsou opravdovými mistry v přetvářce, smyslní Orionci skrývají nejedno tajemství, a jak už to tak bývá, nakonec je vše jinak, než jak se zdá. Samozřejmě nechybí ani roztomilí tribblové, kteří dokáží pěkně zamotat hlavu nejednomu kapitánovi a zahnat na útěk i hrdé válečníky Klingonské říše.

Omnibus obsahuje Čtvrtý rok původní série Star Treku, Pokus na Enterprise, Klingoni: Krev není voda a čtyři příběhy o Mimozemských civilizacích: Gornové, Vulkánci, Orionci a Romulané.

767 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.