Ocenění

Walking Dead – krvavý Vzestup guvernéra (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 16 října 2012 7.15

S Rickem, jeho rodinou a dalšími přeživšími už jsme si v originále odkroutili více než sto sešitů a aktuálně spolu s nimi čelíme tomu největšímu nebezpečí, s jakými jsme se na stránkách Kirkmanova komiksu dosud setkali. Česká souhrnná vydání jsou o dost pozadu, ale poměrně slušnou rychlostí to dohánějí. A pak je tu samozřejmě skvělý seriál, který zcela určitě patří k tomu nejlepšímu, co z fantastiky v televizi uvidíte (měřit se s ním může snad jen Hra o trůny). Živí mrtví alias Walking Dead jsou prostě fenomén, který tím nejlepším způsobem zachycuje módní zombie vlnu dneška. Ovšem komiks ani televize nejsou všechno, zbývají i další média, což plně dokazuje román Vzestup guvernéra, který se spolu s aktuálně započatou řadou seriálu vrací k postavě krvavého maniaka, jenž našim hrdinům pořádně zatopí.

Robert Kirkman & Jay Bonansinga: Živí, mrtví – Vzestup guvernéra

vázaná, překlad Jan Halíř, obálka Profimedia CZ, 352 stran, 329 Kč, vydává Baronet 31. října 2012

Co všechno se člověku musí přihodit, aby se z něj stala zrůda? Opravdu je v každém z nás nějaké temné já, které jen čeká na to, aby se mohlo projevit? Skoro by se dalo říct, že na Briana Blakea je toho dost. Kráčí po světě jako je ten náš, jenže v tom jeho umí kráčet i mrtví. A jemu teď nejde o nic jiného, než aby přežil. Se dvěma kamarády a bratrem Phillipem s malou dcerou se ze všech sil snaží nalézt klidné místo ve světě, kde civilizace zanikla.

Román ze světa veleúspěšného komiksu Živí mrtví přináší příběh postavy, která zasadí známé skupině přeživších jednu z nejhorších ran. Avšak Guvernér nebyl vždy šíleným despotou. Tvůrce hororových románů Jay Bonansinga spojil síly s autorem původního komiksu Robertem Kirkmanem, aby spolu stvořili první díl trilogie o tom, jak může být lidský vzestup k moci zároveň pádem jeho morálky.

743 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

 1. Komentáře by Jana Dvořáčková — 19.10.2012 @ 20.50

  O tomhle seriálu vím už nějakou dobu, ale narazit na článek o něm v závěru mého zombie týdne, to už neunesu :).
  Možná bych o tom měla napsat zprávičku, ale ani na tu už nemám sílu.
  Po čtyřech čtrnáctihodinových směnách v práci, zářijové příloze Pevnosti (hádáte správně – o zombících) a žehlení u Resident evil maratonu, už prostě nemám jako vůbec sílu vnímat cokoli obsahující zombíky.
  Stačí mi bohatě pohled do zrcadla a mátožně prapodivný způsob chůze, kterou jsem si tento týden osvojila.
  Nemluvím o dvou dnech, resp. nocích plných snů… o čem asi?
  Prostě živý-mrtvý týden – mazec, masakr… hadr.
  A po čempak se jdu asi teď podívat?

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.