Ocenění

William Gibson nás zavede do Země slídilů

Autor | Aktuality | Pondělí 17 září 2012 7.45

Minulý týden jsme začínali s J. G. Ballardem a tentokrát vás upozorníme na u nás dosud nevydané dílo dalšího literárního velikána science fiction, na kterého z domácích autorů nedají dopustit kupříkladu Jiří W. Procházka či Štěpán Kopřiva. Nakladatelství Laser-books se ve své snaze o vydání kompletního díla Williama Gibsona propracovalo k už sedmé knize z jeho nepřehlédnutelné beletristické bibliografie. Potřetí se můžeme těšit z kongeniálního překladu Pavla Bakiče, který si svými výkony řekl o „autorskou exkluzivitu“ a do budoucna by měl přeložit všechny zbývající knihy Williama Gibsona (na příští rok jsou plánovány romány Hrabě nula a Léta prázdnoty). A i tentokrát je autorem originální obálky románu polský výtvarník Tomasz Maroński. Zbývá jen otázka, kdo z vás sbírá nově vydaná díla Williama Gibsona a kdo má dokonce kompletní sbírku knižní řady Mistrovských děl SF?

William Gibson: Země slídilů

brožovaná, překlad Pavel Bakič, obálka Tomasz Maroński, 392 stran, cena 299 Kč

New York. Mladý Kubánec jménem Tito svědomitě plní úlohu poslíčka a pravidelně předává tajemnému starci zásilky v podobě obyčejných iPodů. Spojené státy americké však čerstvě vyhlásily válku s terorismem, takže zdánlivě nenápadné předávky neprojdou bez povšimnutí a po Titově stopě se pouští armádní vysloužilec jménem Brown a jeho nedobrovolný pomocník, drogově závislý překladatel Milgrim.

V Los Angeles zatím novinářka Hollis Henryová shromažďuje materiály pro článek o nové umělecké formě, zabydlující město stínovými virtuálními objekty. Skutečná podstata jejího úkolu však leží jinde a Hollis se stárnoucími špiony nechává zatáhnout do mrazivé hry, která rychle spěje k hořké koncovce.

Gibsonovo románové dílo vychází v českém překladu pod obálkami Tomasze Marońského.

1 030 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

  1. Komentáře by Lamahe — 18.9.2012 @ 10.45

    Chcem sa informovať – jedná sa o pokračovanie Pattern Recognition (v orig. Spook Country)?

  2. Komentáře by Martin Sust — 18.9.2012 @ 11.00

    Ony ty série u Gibsona jsou opravdu jen velmi volné, ale ano, tahle kniha patří do jeho prozatím poslední „trilogie“ Bigend.

  3. Komentáře by Lamahe — 18.9.2012 @ 12.38

    Super, už sa veľmi teším, Gibsonove dielo rozhodne stojí za to, aby sa skompletizovalo aj v tunajšom vydaní…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.