Ocenění

Paul McAuley navštíví Zahrady slunce

Autor | Aktuality | Pondělí 14 listopadu 2011 9.30

Space opery u nás vychází zatraceně málo a je to velká škoda. Ovšem občas se něco vyprahlým čtenářům vesmírných dobrodružství přece jen naskytne. Pro každého z nich máme velmi dobrou zprávu, nakladatelství Plejáda chystá na letošní listopad druhý díl série Tichá válka pod názvem Zahrady slunce. Britský spisovatel Paul McAuley navíc patří mezi nejuznávanější autory současné moderní space opery a svou Tichou válkou poutal velkou pozornost už v době, kdy z ní čtenářům představil pouze útržky ve formě skvělých kratších prací. Nezbývá tak než doufat, že si Zahrady slunce povedou na českém trhu dobře a my se budeme moci těšit na další McAuleyho tituly, kupříkladu na chystaný román In the Mouth of Whale, ve kterém se McAuley pustil do vzdálených končin prostoru i času.

Paul McAuley: Zahrady slunce

vázaná, překlad Jakub Rak, obálka Martin Zhouf, 432 stran, 349 Kč, vychází v listopadu

Vesmířanské městské státy na měsících Jupiteru a Saturnu padly do rukou alianci tří pozemských mocností. Století osvícenství, radikálního utopianismu a experimentování s lidským vnímáním vlastního já vzalo za své. Provizorní pozemská vláda nad městy Vesmířanů se však už pro vnitřní politické boje nedá považovat za stabilní.
Genová specialistka Sri Hong-Owenová se uprostřed zkoumání opuštěných zahrad a génia vesmířanské Averny ocitne na politické šachovnici, jejíž hráči všichni příslušejí jedné rodině – jejím zaměstnavatelům. Diplomat Loc Ifrahim zjistí, že vydělat na pozemském vítězství nebude tak jednoduché jak si myslel. A na Zemi se demokracie, sto let udržovaná při životě a dovedená k dokonalosti Vesmířany, jako mor rozlézá mezi lidem utlačovaným diktaturou rodin a nabízí lákavé alternativy.
Mezitím se ve vzdálených koutech Sluneční soustavy potrhaná skupinka uprchlíků snaží zachovat staré ideály, nebo to co z nich zbylo. A na Tritonu se fanatici připravují na poslední bitvu a hrozí zničit samotnou budoucnost lidského rodu. Po konfliktu, který měl rozpínavé, post-humánní Vesmířany zkrotit, nelze předvídat vůbec nic. Jen jedno je jisté. Následkům války nikdo neunikne – a už vůbec ne její vítězové.

634 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Pepa62 — 15.11.2011 @ 18.42

    Mám pocit, že právě Tichá válka u nás,na rozdíl od zahraničí, moc nadšení nesklidila.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.