Ocenění

Projde Zaklínač portálem ve Věži vlaštovky?

Autor | Aktuality | Čtvrtek 24 listopadu 2011 8.00

Nakladatelství Leonardo si v letošním roce notně napravilo reputaci mezi nedočkavými příznivci legendárního Zaklínače z pera Andrzeje Sapkowskiho. V brožované edici a s novými obálkami slovenského výtvarníka Michala Ivana vyšlo v průběhu roku 2011 už pět svazků série a šestý vychází pod názvem Věž vlaštovky právě dnes (a to musíme zmínit i nový Sapkowskiho román Zmije, který Leonardo vydalo rovněž v letošním roce a nebýt jeho, jistě by stihlo vydat v průběhu pouhého roku celou ságu). Závěrečná Paní jezera tak sice vyjde až příští rok, ale čekání jak na brožovaný, tak i na vytoužený vázaný svazek už se rychle blíží ke svému konci. Pokud se tedy mezi vámi nachází někdo, kdo ještě slavnou ságu nečetl, pak máte šanci pořídit si celek hezky najednou a v překrásné grafické úpravě.

Andrzej Sapkowski: Věž vlaštovky (Zaklínač, svazek šestý)

brožovaná, překlad Stanislav Komárek, obálka Michal Ivan, 460 stran, 299 Kč, vychází dnes 24. listopadu 2011

Kdyby se toho dne po setmění někdo přikradl k chatrči v mokřinách a škvírou v okenici se podíval do světnice, spatřil by i v chabém osvětlení bělovousého starce soustředěně naslouchajícího popelavé dívce sedící na špalku u krbu…
Ciri se léčí z těžkých, téměř smrtelných zranění na samotě v bažinách Pereplutu a vypráví starému poustevníkovi o všem, co se událo od chvíle, kdy na Thaneddu prošla portálem ve Věži racka. Postupně vychází najevo, že jedinou možností, jak uniknout pronásledovatelům a dostat se domů, je projít mytickým portálem ve Věži vlaštovky. Věž však mohou spatřit jen Vyvolení…

1 284 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by Eliot — 27.11.2011 @ 12.02

    Už tolikrát jsem knihkupce otravoval otázkou, jestli už vyšel další dotisk a konečně je venku.
    460 stran, to mi tentokrát zabere tak tři dny. To abych si pospíšil a konečně dočetl Lux Perpetua. No a tu Zmiji mám doma také, ale nechávám si ji na svátky.

  2. Komentáře by hromotlk — 29.11.2011 @ 15.49

    s tou reputaciou to netreba prehanat. prva kniha viazaneho Zaklinaca vysla v roku 1999. doteraz sme sa nedockali poslednej casti… a ked vydaju siedmu cast brozovanu skor ako viazanu… no comment.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.