Ocenění

Dlouhá je zima v Thonnierice… (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 21 června 2018 20.00

Vladimír Šlechta střídá pod vlajkou nakladatelství Brokilon v posledních několika letech dva ze svých oblíbených cyklů s železnou pravidelností. Ve svém na novinky bohatém roce 2015 to byli vedle Roku Havrana a tolkienovského Tajemství Morie oggerdovští Lovci přízraků, o rok později pohraniční Kukaččí mláďata a ve stejném duchu se v posledních dvou letech prostřídaly rovněž sbírka Já, Gowery a nedávno vydaný román Hořící přízraky, který volně navazuje právě na předcházející „Kukačky“, přestože se autor dušuje, že jde o knihu samostatnou a pokud se nebudete bát spoilerů, můžete se do Šlechty pustit právě touto knihou. U čtenářů našeho webu lze ovšem znalost předchozích knih předpokládat, takže se můžete směle pustit do naší ukázky…

Zima-v-Thonnierice-obalka

Vladimír Šlechta: Zima v Thonnierice

brožovaná, obálka Tomáš Flak, 372 stran, 298 Kč

Thornel měl původně namířeno k elfům. Nechal se však přesvědčit, aby strávil ještě jednu zimu v Thonnierice a pracoval pro mladého krále. Myslel si – a sám to také řekl – že jedna zima v Thonnierice ho nezabije. Neměl však ponětí, jak těžké to bude.

Město je vystaveno útokům neznámých záškodníků a Thornel se musí vydat po jejich stopách. Hledá svědky, vyptává se, pátrá v ulicích i ve starých dokumentech. Musí se stát detektivem ve světě, ve kterém nebylo detektivní řemeslo dosud vynalezeno.

Ukázka z knihy:

brokilon_logo

1 104 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.