Ocenění

Živí mrtví dobývají svět

Autor | Aktuality | Pondělí 27 prosince 2010 13.01

Letošní předvánoční čas byl alespoň na televizní seriálové scéně ve znamení zombies. Šestidílná série Walking Dead (Živí mrtví) televizní stanice AMC zaznamenala obrovský úspěch a vzbudila až nečekaný zájem diváků. Není divu, za jejím vznikem stojí režisérská ikona Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), což je jistě více než dostatečné doporučení. Doufejme, že se seriál co nejdříve objeví i na domácích televizních obrazovkách. Rozhodně si ho nenechte ujít. V současnosti už se chystá druhá série, která by měla mít tentokrát třináct dílů a začne se vysílat v říjnu roku 2011.

Domovské stránky televizní série naleznete zde. České stránky věnující se seriálu zde.

Není tajemstvím, že seriál vznikl na základě populární komiksové série, kterou u nás vydává nakladatelství Crew. Prozatím známe pouze první dvě komiksové knihy Staré dobré časy (Days Gone Bye) a Míle a míle (Miles Behind Us). Jde o poutavou epickou ságu o mezilidských vztazích uvnitř malé skupiny lidí, kteří přežili globální katastrofu, kdy se z absolutní většiny pozemšťanů stala zombie. Autorem scénáře ke komiksové sérii je Robert Kirkman, českého překladu se ujal Martin D. Antonín.

Pro diváky i čtenáře nejen této série je pak určeno zajímavé instruktážní video, které jednoduchým způsobem vysvětluje základy pro boj proti zombies zejména v předvánočním čase, i když hodit se může i dnes.

933 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.