Ocenění

Válkou Zjizvená Jenny Caseyová opět v akci…

Autor | Aktuality | Úterý 5 července 2011 7.00

Na druhý díl s Jenny Caseyovou si čtenáři počkali déle, než by jim jistě vyhovovalo, ale hlavní je nakonec fakt, že se vydání druhého románu konečně blíží a my se tak můžeme těšit na další pořádnou science fiction, tentokrát mísící prvky kyberpunku a space opery, v níž ani o akci nebude nouze. První díl byl přijat velmi dobře, zvláště když si uvědomíme, že se jednalo o pouhý rozjezd, přičemž díl prostřední slibuje svižnější děj ve stejně dobrodružném duchu. Přát si lze tedy jediné – aby se na ukončení série nečekalo tak dlouho a snad se to nakladatelství Laser-books podaří. Ostatně knižní řada Moderních děl science fiction by si dozajista zasloužila větší pozornost a doufejme, že se v ní objeví povícero zajímavých titulů (vedle Bearové se uvažuje také o Paulu Melkovi či dalších dílech Jona Courtenaye Grimwooda).

Elizabeth Bearová: Zjizvená

brožovaná, překlad Tadeáš Pelech, obálka Jan Doležálek, 350 stran, cena 265 Kč

Píše se rok 2062 a Jenny Caseyová je po letech strávených na útěku zpátky v kanadských ozbrojených silách. Z bývalých nepřátel se náhle stali spojenci. Ve svých padesáti letech byla Jenny pečlivě vybrána pro jeden z nejnáročnějších úkolů. Stojí před ní důležitá mise, pro kterou se její uměle zrekonstruované tělo báječně hodí. Země dokáže lidstvu poskytovat podmínky nutné pro život už jen dalších sto let. A právě Jenny musí jako pilotka hvězdoletu Montreal objevit nové světy vhodné ke kolonizaci.
Jenny se tak proti své vůli zapojuje do zoufalé bitvy, v níž se staré spory stanou důvodem ke zradě a spravedlnost nalezne ty nejkrutější formy naplnění. S pomocí vždy pohotové umělé inteligence, bývalého šéfa gangu a muže, kterého miluje, má Jenny přece jen při záchraně světa šanci na úspěch. Pokud ovšem svět mezitím nezanikne.

531 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.