Ocenění

Zombie Odveta Paula W.S. Andersona

Autor | Aktuality | Úterý 6 března 2012 7.30

Pokud si v rychlosti zrekapitulujeme filmovou sérii na motivy řady videoher pod značkou Resident Evil, vyjde nám poměrně jednoduchá rovnice. První díl se originálem jen lehce inspiroval, ale přesto nejde o žádnou tragédii, právě naopak. Dvojka, s přídomkem Apokalypsa (2004), už zašla trochu dál a od hororu se přesunula spíš k akční podívané, ale pořád se na ni dalo koukat, což se ovšem nedá říct o dalších pokračováních. U Zániku (2007) zvraceli fanoušci her a u posledního Afterlife (2010) se už obraceli naruby úplně všichni. Jenže filmový Resident Evil na sebe vždycky vydělal, a tak se režisér Paul W.S. Anderson, odpovědný za nejlepší a paradoxně i nejhorší díl, mohl směle vrhnout na Odvetu, která nás čeká letos na podzim. A že by zatím vzbuzovala naděje na kvalitní podívanou, se říct rozhodně nedá.

Dějová linka zdá se opět naváže na předchozí díl spíše volněji. Smrtelný virus se pomalu rozlézá po celé planetě a mění lidi v živé mrtvé, společnost Umbrella sleduje vlastní zájmy, přeživších každým dnem ubývá… Zkrátka naprosto regulérní průběh naprosto běžného dne na naprosto zdevastované Zemi. Tedy, regulérní do chvíle, než se hlavní hrdinka Alice probudí v supertajném komplexu zmíněné organizace a začne rozsévat zkázu. Podle oficiálních zpráv distributora má Alice poodhalit svou minulost a v průběhu snímku dojít nějakého šokujícího odhalení, které ji donutí poněkud překopat názory na svět. Jenže scénář si Anderson tradičně napsal sám a jestli mu věnoval stejné úsilí jako Afterlifu, potěš pánbů. Ani jednodušší příběh a dialogy by ale nebyly na škodu, kdyby se tentokrát vykašlal na nespočty až přehnaně zpomalených záběrů, kterými nás mučil posledně.

Ať už dopadne Resident Evil: Odveta jakkoliv, nejvíce budou zase trpět příznivci předlohy. Že se zde bude nelogicky operovat s parazitem Las Plagas a jistě i jinými záležitostmi, jež mají ve hrách opodstatnění, se dá skousnout, ale co se týká charakterů, očividně nebyla s Chrisem (Wentworth Miller) a Claire (Ali Larter) Redfieldovými, potažmo Albertem Weskerem (Shawn Roberts) hranice únosnosti překročena dostatečně. První dva zmíněné neuvidíme, Weskera ano. Přibude Ada Wong (Bingbing Li), Barry Burton (Kevin Durand) a dokonce i dříve spekulovaný Leon S. Kennedy (Johann Urb). Plus samozřejmě pár navrátivších se postav, posbíraných napříč sérií (v tomto případě filmovou).


Natočeno ve 3D. Jak jinak.

Jak tohle dopadne, se radši neodvažuji ani hádat. Ale jedno je jisté – pokud se to Andersonovi vymkne z rukou jako minule, pravděpodobně se stane cílem odvety on sám. Uvidíme 13. září, kdy má snímek premiéru.

 

847 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.