Ocenění

Zpátky do temnoty s R. E. Howardem

Autor | Aktuality | Úterý 5 dubna 2011 11.45

Hrůzyplné příběhy R. E. Howarda jsou u nás sice méně známé než autorova hrdinská fantasy, přesto si během mnoha let, co tu na různých místech vycházely, našly mnoho oddaných ctitelů. Nakladatelství Plus společnosti Albatros Media nám v péči sestavovatelské dvojice Ondřej Müller a Pavel Medek nedávno nabídlo útlou sbírku Krok ze tmy s podtitulem „Strašidelné povídky z let 1925-1932“. Nyní se v obdobné úpravě můžeme těšit na sbírku se slibným názvem Zpátky do tmy a podtitulem „Strašidelné povídky z let 1932-1936“, kde se setkáme s tvorbou Howardova vrcholného období včetně dobře známých prací jako „Holubi z pekla“, „Mohyla na ostrohu“ a „Červi země“. Sbírku budou vedle obálky Tomáše Kučerovského pravděpodobně opět doprovázet také ilustrace tohoto nadaného výtvarníka. Celkově jde o další pozoruhodný počin nakladatelství Albatros, které se v poslední době věnuje fantastice s příkladnou péčí.

Robert E. Howard: Zpátky do temnoty (Strašidelné povídky z let 1932-1936)

vázaná, překlad Pavel Medek (povídky) a Petr Onufer (básně), obálka a ilustrace Tomáš Kučerovský, 208 stran, 249 Kč, vychází 18. dubna 2011

Druhý svazek výboru strašidelných povídek jednoho ze zakladatelů moderní dobrodružné literatury Roberta E. Howarda mapuje tvorbu z let 1933–1936, tedy autorova vrcholného období. Autor exceluje v povídkách Holubi z pekla, Mohyla na ostrohu, Červi země. Šest povídek je doplněno literární črtou autorova zrání i nečekaného konce.

701 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Erunamo — 6.4.2011 @ 11.58

    Krok ze tmy je moc vydařená sbírka. I co se týče kvality knihy mimo text, tedy obálka apod. Takže tohle je jasná volba pro rozšíření mé knihovny.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.