Ocenění

Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi, kdo bude úspěšnější?

Autor | Aktuality | Středa 16 listopadu 2011 9.45

Hollywood je jako továrna na sny náchylná vytvářet adaptace slavných příběhů ve vlnách. A tak si na otázku, proč nenatočit příběh Sněhurky nově a moderně souhlasně odpověděly hned dvě filmová studia a nám se na obzoru rýsuje zajímavý souboj. Ve snímku Snow White and the Huntsman se myslivec ve službách zlé královny nad Sněhurkou smiluje a pomůže jí svrhnout z trůnu kdysi nejkrásnější ženu říše i s jejími zlovolnými kouzly (královnu si s chutí zahrála Charlize Theron). Druhá adaptace láskyplného příběhu snad ani nemůže být odlišnější, pod režijní taktovkou mistra obrazotvornosti Tarsema Singha se chystaný snímek Mirror, Mirror (Zrcadlo, zrcadlo) oblékne do barvitého pohádkového hávu, plného humoru a nadsázky (roli královny si viditelně užila Julie Roberts).

Sněhurka a myslivec

Režisér Rupert Sanders nám ve svém celovečerním debutu Snow White and the Huntsman (Sněhurka a myslivec) představí Sněhurku spíše v roli akční hrdinky, než nevinné oběti, což mimo jiné dokazuje i akcí a triky nabitý trailer. Pohádka tak pro tentokrát ustupuje modernímu pojetí temné fantasy a vedle lákavého traileru upoutá diváka i neméně lákavé herecké obsazení. Zlou královnu si tu s chutí střihne Charlize Theron, Sněhurku nastupující hvězdička Kristen Stewart (Stmívání) a lovce či snad myslivce další člen nastupující hvězdné generace Chris Hemsworth (alias Thor). Opomenout bychom však neměli ani nezbytné trpaslíky, kteří tu pravděpodobně budou mít daleko k nemohoucím humorným postavičkám. Patřit k nim budou kupříkladu Ian McShane či Bob Hoskins. Celá tahle jízda se naplno spustí v den světové premiéry 1. června 2012.

Zrcadlo, zrcadlo

Režisér Tarsem Singh upoutal například vizuálně dech beroucí Celou a v současnosti přichází do kin jeho fantasy Válka bohů, u které se prozatím ozývají spíše rozpačité ohlasy.  Ani trailer jeho adaptace Sněhurky nijak zvlášť nezaujme, a to se Julie Roberts v roli zlé královny snaží seč může. Na druhou stranu, tohle vypadá na film vhodný pro celou rodinu, což by mohla být nesporně velká výhoda. Ani další obsazení není bez zajímavosti – Sněhurku si v tomto snímku zahraje Lilly Collins a krále Sean Bean. Ačkoli je v mých očích Zrcadlo, zrcadlo méně zajímavým snímkem, mohlo by nakonec slavit větší úspěchy, navíc světovou premiéru má tento snímek už 16. března 2012, což sice není v sezóně letních blockbusterů, ale s blížícím se jarem by děti i dospělí mohli mít chuť na nějakou hezkou pohádku…

751 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.