Ocenění

Ztracená flotila se opět chystá do boje…

Autor | Aktuality | Středa 1 srpna 2012 8.15

Z nabídky nakladatelství Fantom Print můžeme všem fanouškům žánru science fiction a zejména pak ctitelům válečné SF doporučit oblíbený cyklus Ztracená flotila od Jacka Campbella. Jak mnozí z vás jistě vědí, jde o pseudonym amerického autora Johna G. Hemryho, jenž se k němu vrátil po dvou románových cyklech publikovaných pod vlastním jménem. A právě pod tímto psedonymem skutečně prorazil a dnes pod ním publikuje i své dříve vydané romány. Cyklus Ztracená flotila má prozatím osm dílů, ačkoli základní série čítá šest svazků. Česky se v dohledné době dočkáme už pátého. Na americkém trhu patří v současnosti k nejúspěšnějším a hledáte-li nějaké plnokrevné dobrodružství na letní prázdniny, můžete zkusit třeba právě tuto sérii, v rámci militárek stěží najdete něco lepšího.

Jack Campbell: Neúprosný (Ztracená flotila 5)

brožovaná, překlad Jiří Matyskiewicz, obálka Petr Willert, vydá Fantom Print v srpnu 2012

Kapitán John „Black Jack“ Geary rozmrazený po stovce let v hibernačním spánku během dlouhé cesty domů provedl alianční flotilu přes území Syndikovaných světů a na každém kroku dokázal zmařit tahy svých protivníků, ať už Syndiků, nebo nepřátel z řad samotné flotily.

Ve sluneční soustavě Heradao se nachází pracovní tábor, ve kterém jsou drženi alianční váleční zajatci. A také se zde soustředila většina zbývajících syndických lodí. Black Jack Geary je odhodlaný neopustit žádného člena Aliance a tak přikáže své flotile, aby rychle a tvrdě udeřila a zachránila zajatce s minimálními ztrátami na životech.

Útok je úspěšný, ale flotila si své vítězství dlouho neužije. Geary zjistí, že se Syndikové chystají chytit jeho lodě do pasti pomocí své mocné rezervní flotily a zničit tak alianční lodě jednou provždy. Geary však neví, kde se nepřátelská rezervní flotila nachází. A zatímco Geary přikazuje flotile skákat z jedné sluneční soustavy do druhé a doufá, že snad nějak unikne nevyhnutelné konfrontaci, sabotéři ve flotile se chystají znovu udeřit…

901 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.