Ocenění

Zveme vás na prohlídku Továrny křiváků (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 18 prosince 2012 7.10

Po letech příšerných překladů a následující nouze se nám dostává hojnosti zcela nevídané. Dan Simmons se v českém překladu dočkal vskutku nebývalé renesance díky trojici nakladatelství v čele s Plejádou, které nám od roku 2009 představilo souvislou řadu českých novinek Drood, Black Hills, Flashback, Ohně z ráje, Fáze gravitace a nyní i Továrna křiváků. Co nevidět se tak na domácím trhu dočkáme autorovy kompletní bibliografie a kdo z nás by v něco podobného před pár lety a především v takové rychlosti vůbec doufal? Snad už v blízké budoucnosti bychom se tak měli dočkat i zbývajících titulů – science fiction Hollow Man, thrilleru Darwin’s Blade, hororu Winter Haunting a samozřejmě nových vydání románů, které se dočkaly tuze špatných překladů…

Dan Simmons: Továrna křiváků

vázaná, překlad Marie Fulková, obálka Martin Zhouf, 274 stran, 349 Kč, vychází 17. prosince 2012

V roce 1942, v době vrcholící druhé světové války, Ernest Hemingway požádal amerického velvyslance na Kubě o povolení řídit ze svého domu na kubánském venkově špionážní skupinu. To je pravda…

DAN SIMMONS, držitel mnoha literárních ocenění, rozvádí tuto málo známou historickou skutečnost do důmyslně promyšleného, napínavého příběhu.

V létě roku 1942 odjel agent FBI jménem Joe Lucas na Kubu, aby na příkaz J. Edgara Hoovera hlídal Ernesta Hemingwaye, který se lehkovážně rozhodl, že si v Karibiku bude hrát na špióna. Lucas dostal instrukce, aby nějakým způsobem získal důvěru a přátelství slavného autora, avšak ani všechen chladnokrevný rozum a výcvik jej nepřipravily na lidskou smršť známou jako „Papá“.

Hemingway vytvořil špionážní skupinu, které říká „Zlodějská dílna“, aby rozehrál dramatickou partii amatérské špionáže. Pak, navzdory všem očekáváním, Hemingway získá závažnou zpravodajskou informaci a hra se stane pro něho, Lucase a nesčetné nevinné smrtelně nebezpečnou.

Továrně křiváků Dan Simmons splétá nezapomenutelný, strhující příběh zalidněný postavami většími než život, které ve 40. letech 20. století obývají smyslnou, opojnou kubánskou krajinu. Je to román o cti, vášni a mrazivém spiknutí.

A klidně se to mohlo stát…

756 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.