Ocenění

Měsíčník XB-1 vyhlašuje literární soutěž DAIDALOS 2017!

Autor | Literární soutěž DAIDALOS | Úterý 21 února 2017 10.55

Vyhlašujeme nový ročník tradiční literární soutěže Daidalos. Všechny úspěšné autory čekají vedle nehynoucí slávy rovněž zajímavé ceny našich sponzorů, vytoužená peněžitá odměna ve formě autorského honoráře, publikování vybraných prací v našem časopisu a pro vítěze samozřejmě i samotná cena Daidalos. Soutěž je přísně anonymní, nemusíte se tedy obávat zvýhodňování známých tváří či jakýchkoli jiných zákulisních praktik, naopak si můžete spravedlivě poměřit své síly i se zkušenými autory. Vítány jsou povídky jakéhokoli žánru či subžánru spadajícího do fantastiky. Každý účastník nechť si pečlivě projde pravidla soutěže a řídí se jimi. Uzávěrka soutěže byla stanovena na 31. května 2017.

Soutěžní práce musejí splňovat následující podmínky:

– musí jít zásadně o původní a v tisku dosud nepublikované povídky

z oblasti sci-fi, fantasy nebo fantastického hororu

– přijímáme povídky pouze v českém a slovenském jazyce

– zásilka musí být označena heslem LS Daidalos

– maximální rozsah 80 tisíc znaků (doporučený formát je řádkování 1,5,

písmo Times New Roman, velikost písma 12, vychozí okraje 2 cm)

– povídky budou zaslány ve dvou dokonale čitelných exemplářích

(tzn. vytištěných na počítači nejlépe v doporučeném formátování)

– povídky budou vytištěny jednostranně a standardním písmem

– každý z autorů může zaslat libovolný počet povídek

– prosíme, nežádejte publikování povídek pod pseudonymy

– soutěž je anonymní, takže k nepodepsané povídce (ev. povídkám) přiložte zalepenou obálku, v níž bude uvnitř jméno autora, jeho adresa a rok narození, e-mailová adresa a telefon, pro orientaci i zopakovaný název zaslané povídky (povídek) a jméno ilustrátora, kterého byste si zvolili v případě vítězství.

Porotou soutěže bude redakce XB-1. Soutěž obsahuje pouze jedinou kategorii, a tou je povídka. Všechny povídky, které se dostanou do finále, budou publikovány v XB-1 a budou honorovány podle běžných tarifů. Vítěz získá literární cenu Daidalos 2017, právo výběru ilustrátora z výtvarníků spolupracujících s XB-1 (zde se předpokládá znalost časopisu, žádný seznam spolupracujících ilustrátorů neposkytujeme) a obdrží originál jedné celostránkové ilustrace ke své vítězné povídce s osobním věnováním výtvarníka, dále obdrží věcné ceny od sponzorů soutěže. Autoři povídek na 2. – 5. místě obdrží pamětní diplom a věcné ceny od sponzorů soutěže. Povídky zaslané do soutěže se nevracejí. Redakce si vyhrazuje právo vyřadit ze soutěže práce, u nichž z jakéhokoli důvodu hrozí porušení pravidla anonymity.

Oficiální vyhlášení výsledků a předání cen proběhne s největší pravděpodobností na brněnském Fénixconu začátkem prosince 2017 – bude upřesněno dodatečně. Výsledky soutěže budou zveřejněny v XB-1 1/2018 spolu s vítěznou povídkou a rozhovorem s autorem.

Soutěžní práce zasílejte na adresu:

Jaroslav Jiran,  Gen. Janouška 893, 198 00 Praha 9.

Uzávěrka soutěže 31. května 2017.

NEZVEŘEJŇUJEME SEZNAM PŘIJATÝCH POVÍDEK.

POUZE SEZNAM POVÍDEK POSTUPUJÍCÍCH DO DRUHÉHO KOLA!

5 115 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 29 »

 1. Komentáře by p.urban — 25.2.2017 @ 10.49

  Já navrhuju nedštít špínu na Lovecrafta a nevolat po větší politizaci sci fi, když pak nedokážu překousnout jiný názor na věc 🙂

 2. Komentáře by PMarek — 25.2.2017 @ 11.36

  Co třeba takhle: pane Ertle a pane Urbane, jděte už, prosím, do hajzlu ! Nikdo tu na vás není zvědavý. Jděte exhibovat někam, kde o to stojí. Tady jste na žánrových stránkách. Ano, patřím mezi ty již značně otrávené. A podle vašich zhovadilých měřítek jsem zřejmě sluníčkář. Příspěvek asi není zcela korektní, což je ovšem u potenciálního sluníčkáře s podivem. Ale už toho mám taky dost. Můžete nad tím rozporem dumat, spekulovat a diskutovat, ale prosím vás, někde jinde.

 3. Komentáře by p.urban — 25.2.2017 @ 11.42

  PMarek: Nevím, jestli jsi sluníčkář, ale nevychovaný hulvát určitě 🙂

 4. Komentáře by Jana Dvořáčková — 25.2.2017 @ 13.56

  Martin Šust: S trolly je to jako s pavouky – nejde se jich zbavit, i když pavouka někdy stačí klepnout botou. Nevšímat si, to třeba pomůže. Je mi líto, že jsem se taky zapojila. Raději něco psát, než se zabývat tímhle.

 5. Komentáře by standa.e — 25.2.2017 @ 15.10

  Martin Šust: Máme na sebe e-mail, ty máš dokonce i moje telefonní číslo. Možná jsi mohl jako první krok použít některou z těchto cest, naž začneš veřejně ukazovat prstem a křičet „Tfuj! Hanba!“. Takovou hru s tebou ale hrát nebudu. Odpověď najdeš ve svém e-mailu.

 6. Komentáře by standa.e — 25.2.2017 @ 16.33

  PMarek: Také přeji krásný den. Musím říct, že k vašim diskusním příspěvkům chovám skutečně respekt. Skutečnost, že jste nahlédl i do mých příspěvků mne naplňuje velkou radostí a jsem odhodlán vzít si vaši konstruktivní kritiku k srdci. Je určitě chválihodné, že někdo – v tomto případě vy – nebere diskusní příspěvky na webu jen jako konzumní čtenář, ale také za způsob, jímž se webové stránky spoluvytvářejí a takto aktivně k nim sám přistupuje. Dovolte, abych vyjádřil upřímnou radost z dojmu, jenž ve mně váš poslední příspěvek vyvolal a s jistým napjatým rozechvěním očekávám smršť úžasných, inovativních, provokativních, ale veskrze pozitivních a žánrově laděných myšlenek, jimiž nás bezpochyby hodláte poctít, odmlčí-li se má nehodná maličkost, jež dosud vrhala strašlivé stíny do tohoto webu. Seznejte prosím, že bude lépe. S přáním všeho dobrého, S.Ertl

 7. Komentáře by Jana Dvořáčková — 25.2.2017 @ 19.23

  Troll – nový komiksový antihrdina:
  Jeho jméno částečně skrývají iniciály.
  Jeho znakem je sluníčko.
  Jeho průvodcem mnohomluvný Přítel.
  Jeho působištěm internet.
  Jeho zbraní ostrý jazýček.
  Jeho slabinou čas (furt dokola se opakuje, čili se musí ve smyčce vracet v čase a dělat ty samé blbé chyby. Tím si… fakt moc nepomáhá).
  Jeho mise – selhala.

  Zbraně proti Trollům: paní Trpělivost a mistr Paralen.

  Tak, teď jsem vymyslela krutopřísně silnej příběh. Chtělo by to ilustrace, prachy, reklamu, vydavatele, distribuci, odběratele, fanoušky a pochopitelně Učedníka, který to převezme, až se dostatečně napakuju.

 8. Komentáře by p.urban — 26.2.2017 @ 12.51

  Jana Dvořáčková: Sama jsi troll 🙂

 9. Komentáře by Martin Sust — 6.3.2017 @ 21.45

  Díky za upozornění S. Ertlovi, opraven maximální rozsah z 80 ns na správných 80 tisíc znaků. Omlouvám se všem, kdo z předchozí verze získali špatné informace.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.