Ocenění

Ceny Nebula za rok 2011 byly uděleny…

Autor | Aktuality | Pondělí 21 Květen 2012 8.00

Ceny Nebula za rok 2011 byly uděleny v sobotu 19. května během Nebula Award víkendu, jenž proběhl v Arlingtonu v americkém státu Virginia. Slavnostním vyhlašovatelem byl spisovatel Walter Jon Williams a řeč pronesl rovněž astronaut Michael Fincke. Spisovatelka Connie Willisová se letos dočkala ceny Damon Knight Grand Master Award a s ní i titulu Velmistryně žánru, nejvyššího žánrového ocenění za celoživotní zásluhy v rámci fantastiky. Kratší práce se tentokrát rekrutovaly pouze ze stránek tištěných magazínů, přičemž hned dvě si odnesly autoři publikovaní na stránkách magazínu F&SF. Ani jedné z oceněných prací se v XB-1 nedočkáte, bylo by to nošení dříví do lesa, všechny se objeví na stránkách chystané Strahanovy ročenky…

Román

Jo Waltonová: Among Others

Novela

Kij Johnsonová: „The Man Who Bridged the Mist“ (Asimov’s SF)

Noveleta

Geoff Ryman: „What We Found“ (F&SF)

Povídka

Ken Liu: „The Paper Menagerie“ (F&SF)

Kompletní nominace jsou k nahlédnutí zde.

900 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 12 »

 1. Comment by KeB — 21.5.2012 @ 12.37

  Objeví se něco ze zde jmenovaných na stránkách XB1? :)

 2. Comment by Cloudy — 21.5.2012 @ 13.00

  @KeB: „Ani jedné z oceněných prací se v XB-1 nedočkáte, …“

 3. Comment by Dilvermoon — 21.5.2012 @ 14.57

  KeB: …….bylo by to nošení dříví do lesa, všechny se objeví na stránkách chystané Strahanovy ročenky… :-)

 4. Comment by KeB — 22.5.2012 @ 0.28

  Kebule ty debile… Občas by neškodilo si text pořádně přečíst než něco žbleptneš. Zalez a nepruď!!!

 5. Comment by Martin Sust — 22.5.2012 @ 7.18

  Náhodou, divil by ses, jak často nám dotazy podobného stylu chodí. Ne náhodou dáváme na internetu přednost kratším článkům a ne sáhodlouhým rozborům. Ale je fakt, že tady se těch pár řádku snad učíst dálo :-)

 6. Comment by KeB — 22.5.2012 @ 10.21

  Těší mě, že nejsem jedinej blbej :) Přiznávám, článek jsem jen hodně rychle přelétl očima a už hleděl na vítěze. No a pak jsem si řekl, že by bylo super, kdyby se něco objevilo v časopise… :D No a takhle to vzniklo. A opravdu se nic neobjeví? Třeba ta nejkratší práce? Ne? Aspoň to zkouším :)

 7. Comment by idle — 22.5.2012 @ 10.44

  KeB: není třeba trvat na vítězech, rozhodně se dá dobře vybrat i z nominovaných – vítězství stejně není otázka kvality, ale spíš vkusu porotců. Já bych si v některých případech vybrala jinak. :)

 8. Comment by Martin Sust — 22.5.2012 @ 11.02

  Mám podobný názor jako idle. Už teď jsem v kontaktu s několika nominovanými a lze tedy víceméně slíbit, že některé nominované práce se na stránkách XB-1 objeví. Řekl bych, že vítězství je otázka vkusu a dalších různých okolností, nominované práce nejsou o nic horší. Přijde mi zbytečné v jednom roce či v kratším rozmezí vydávat nějaké práce dvakrát, a proto se budu i do budoucna vyhýbat duplicitě českých vydání tam, kde je to možné a kde to vím dopředu. Pro čtenáře XB-1 myslím není problém koupit si Strahanovu ročenku, je na trhu patrně tím nejvhodnějším doplňkem k soudobému výběru zahraničních prací. Samozřejmě to neznamená, že bychom se do budoucna vyhýbali oceněným povídkám, právě teď pro XB-1 rediguji obsáhlou novelu Allena Steela, za kterou si vysloužil Huga, Locus a Cenu čtenářů časopisu Asimov´s SF. Posledně jmenovanou cenu obdržela tuto sobotu i jedna z na Nebulu nominovaných povídek od Nancy Fuldové, které se rovněž v letošním ročníku dočkáte…

 9. Comment by KeB — 22.5.2012 @ 11.14

  Asi máte pravdu (asi určitě) já tohle posoudit nedovedu a proto vám věřím :) Každopádně z toho co jsi naznačil je jasné, že nám chystáš velmi kvalitní čtivo. Děkuji za odpovědi K.

 10. Comment by Dilvermoon — 23.5.2012 @ 8.26

  Tak na tu novelu od Steeleho se těším. Pěkně dlouhý příběh, jako u něj obvykle to bude asi solidní kosmická scifárna… k těm cenám bych dodal ještě nominace Nebula a Sturgeon (sorry, to já jen tak, abych trochu zamachroval :-)

 11. Comment by Martin Sust — 23.5.2012 @ 8.43

  Machrovat se ale musí umět, protože tahle novela toho má se solidní kosmickou scifárnou společného jen pramálo. Naopak, jde o více než solidní časovku :-D

 12. Comment by Dilvermoon — 23.5.2012 @ 8.53

  Machroval jsem s těmi cenami, obsah novely neznám, jen jsem střelil od boku podle mého zaškatulkování tohoto autora. :-)  Ale i toto je skvělá zpráva. Už aby tu byla! Díky za info (jo, a ještě cena SF Chronicle…. no jo, už dám pokoj, jasně :-)
   

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.