Ocenění

Z deníku otaku – část 5. – Blood+ aj.

Autor | Aktuality | Pátek 18 prosince 2015 7.30

Ve čtvrté části našeho deníku jsme vám představili některé novinky ze světa anime, které byly uvedeny na televizní obrazovky či vydány samostatně jako filmy v minulém a předminulém roce, tentokrát se budeme věnovat temnějším počinům a připomeneme i starší série. Jsou pod nimi podepsáni zkušení tvůrci jako Ei Aoki, Junichi Fujisaku či Michael Hack. Společným znakem všech tří jmenovaných počinů není jen hororovější nádech, ale i hrdinové, kteří se veskrze rekrutují z řad středoškolských studentů a řeší nejen problémy vlastní, ale i tíhu problémů světových. Ať už se tedy jedná o tajný spolek, záchranu světa před upíry či démony nebo odvrácení absolutní zkázy, hlavní postavy se s tím musí nejen poprat, ale i vyrovnat. Tento týden si tedy připomeňme Blood+, Blood-C a Ga-Rei: Zero.

005_blood2

Pokud se s anime teprve seznamujete a patříte mezi fanoušky hororovějších žánrů, určitě nesmíte minout fenomén, jehož název začíná slovem Blood. Když byl v roce 2000 uveden krátkometrážní anime horor Hiroyuki Kitakuba Blood: The Last Vampire, asi málokdo tušil, s jak výrazným úspěchem se setká. Příběh, jehož hlavní hrdinka Saya loví bytosti zvané Chiropterani, patří do kategorie šónen a dal by se označit jako akční drama s hororovým základem. Otevřený konec dal vzniknout padesátidílnému anime seriálu Blood+, který byl vysílán na několika kanálech v letech 2005 až 2006. Svět, ve kterém Saya bojuje proti démonům, zůstal, příběh se ovšem dočkal restartu a v průběhu se dozvíme o Saye a její minulosti víc a odkryjeme i důvody vedoucí k válce s Chiropterany. Blood+ v drtivé většině režírovali Junichi Fujisaku a Michael Hack. Na základě první řady seriálu byly vydány mangy Blood+ Adagio a Blood+ Kowloon Nights. Společně s nimi i tři hry, které ještě hlouběji vtáhly fanoušky do světa bojů mezi Chiropterany a organizací Rudý štít.

Boje s Chiropterany ovšem neskončily pouze u her, mang a jednoho anime seriálu. Saya a její příběh se staly skutečným hitem. Pod vedením Chrise Nahona adaptoval mangu Chris Chow a v Hong-Kongsko-francouzsko-japonské koprodukci byl natočen i hraný snímek Blood: The Last Vampire (Krev: Poslední upír, 2009). I přes krásnou vizuální stránku a triky skalní fanoušky příliš nezaujal, a tak na sebe další řada anime nenechala dlouho čekat. Dvanáct epizod s názvem Blood C v novém grafickém pojetí pod režijním vedením Tsutomu Mizushimy bylo uvedeno na obrazovky v roce 2011 a znovu oživilo popularitu i zájem fanoušků o tento svět. Saya, která přes den vzorně studuje střední školu, se v noci opět změnila na lovce upírů a démonů a další dávka hororové akce mohla začít.

V podobně laděném duchu se nese i další anime seriál, který dnes představíme, Ga-Rei: Zero (2008). Příběhy Ga Rei Hajime Segawy vycházely jako šónen manga na pomezí hororu a fantasy od roku 2005 a brzy si získaly popularitu na japonských ostrovech i na americkém trhu. V tomto světě se opět ocitneme uprostřed boje tajné organizace proti zlým nadpřirozeným silám, démonům. Agenty jsou opět středoškolští studenti a ústřední dvojici tvoří dvě dívky, Kagura a Yomi. Lovkyně démonů se spřátelí a vytvoří se mezi nimi velmi silné pouto. Ovšem ve chvíli, kdy se z Yomi stane démon, je Kagura jedinou, která ji může zneškodnit. Propracovaný příběh s hlubokou psychologií postav režíroval zkušený Ei Aoki a přestože se jedná o příběhově uzavřenou sérii, svět, který představila, je natolik rozsáhlý, že se někdy v budoucnu můžeme dočkat dalších řad či prequelů. Nechme se překvapit.

Z deníku otaku:

Fullmetal Alchemist ♦ Psycho-Pass ♦ High School a Code Geass

Owari no Seraph aj.

1 022 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.