Ocenění

Malá rozumbrada Hilda přichází i k nám… (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 17 března 2016 15.00

Vítejte ve světě severské mytologie, drobných dětských strachů i velkých vítězství. Přestože je přirovnávána k Muminkům nebo filmům Hajao Mijazakiho, je Hilda dokonale svá. Modrovlasá holčička Hilda žije se svou maminkou na samotě v domku na úpatí magické krajiny. Protože je chytrá a zvídavá, dokáže vidět to, co ostatní nevidí nebo vidět nechtějí – trolly, obry, trpaslíky… Na svých výpravách za dobrodružstvím se malá rozumbrada naštěstí může spolehnout na věrného parťáka Větvíka připomínajícího kombinaci lišky, psa a srnky nebo na nemluvného dřevěného muže Poleňáka. Ke všem svým schopnostem si Hilda může připočíst také to, že mluví dvanácti jazyky – kromě domácí Velké Británie a Severní Ameriky okouzluje čtenáře v Polsku, Německu, Nizozemí, Francii, Itálii, Španělsku, Dánsku, Finsku, Švédsku nebo v Brazílii. A nyní přichází i do Česka. Vydání jsme u nás tedy stihli dřív, než Hildu proslaví chystaný animovaný seriál, který v televizi poběží na podzim roku 2017.

hilda-pearson

Pokud bude mít Hilda úspěch, jistě se s ní ještě setkáme… (Hilda and the Black Hound)

Nakladatelství Paseka chystá na 1. dubna první dva díly Hilda a půlnoční obr a Hilda a troll v jednom společném svazku. V překladu talentované Martiny Knápkové se v češtině představuje hvězda světového komiksu Luke Pearson (nar. 1987), který za Hildu získal čtyři nominace na Cenu Willa Eisnera, dvakrát vyhrál Britskou komiksovou cenu a obdržel také prestižní německou cenu Maxe a Mořice. Pearsonovy zápletky a ilustrace jsou zároveň bláznivé, podmanivé a originální, není divu, že si ho k několika epizodám přizvali tvůrci seriálu Čas na dobrodružství. Čtenáři se nemusejí bát, že kvůli spojení alb přijdou o nádherné Pearsonovy obálky, mapky, seznam obrů a podobné prvky prohlubující Hildin svět. Všechno je pečlivě graficky zabaleno do jedné knížky, která bude vypadat, že na nás vypadla přímo z Hildiny vlastní knihovny.

Pearson_Hilda

Luke Pearson: Hilda

(Hilda a troll a Hilda a půlnoční obr)

vázaná, překlad Martina Knápková, obálka Luke Pearson, 80 stran, 299 Kč

Modrovlasá holčička Hilda žije se svou maminkou na samotě v domku na úpatí magické krajiny. Protože je chytrá a zvídavá, dokáže vidět to, co ostatní nevidí nebo vidět nechtějí – trolly, obry, trpaslíky… Vítejte ve světě severské mytologie, drobných dětských strachů i velkých vítězství, světě, který nás láká, abychom se v něm zas a znovu zabydlovali a vraceli se do dob, kdy se největší dobrodružství mohlo odehrát během stanování v dešti. Přestože je přirovnávána k Muminkům nebo filmům Hajao Mijazakiho, je Hilda dokonale svá. Původně vznikla pro mladší publikum, ale nakonec si podmanila čtenáře bez rozdílu věku. Hilda je komiks, v jehož půvabných barvách a výjevech se s rozkoší ztratíte a který se právem stal klasikou 21. století.

Ukázka z knihy:

Související odkazy:

(Ne)komiksová nakladatelství: PASEKA

paseka-logo

1 474 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by Cloudy — 17.3.2016 @ 15.16

    Wow. Vypadá to náramně. Alespoň Bublifuk nebude tak sám.

  2. Komentáře by Martin Sust — 17.3.2016 @ 15.22

    Tak, tak, Paseka zabodovala s Úsměvem a podle Hildy to nebyla žádná náhoda…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.