Ocenění

Neobvyklý a křehký příběh o lásce… (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 28 února 2018 17.25

Původem mexický režisér Guillermo del Toro je znám především filmovými sériemi HellboyHobit a Pacific Rim, ovšem jeho dosud nejlepším snímkem je vizuálně podmanivý Faunův labyrint. Jak už to v poslední době bývá, věnuje se rovněž televizní tvorbě, z níž stojí za zmínku především upírský seriál Agresivní virus. A odtud už to není daleko k jeho literární tvorbě, s mohutnou upírskou nákazou jsme se totiž mohli setkat rovněž v románové trilogii Zhoubný kmen, kterou del Toro napsal ve spolupráci s Chuckem Hoganem. Spojení filmové a literární práce se režisérovi zřejmě zalíbilo, a tak se můžeme vedle jeho posledního filmu Tvář vody těšit i z románové verze romantického příběhu, jenž tentokrát vznikl ve spolupráci s Danielem Krausem…

Tvar-vody-obalka

Daniel Kraus a Guillermo del Toro: Tvář vody

vázaná, překlad Filip Drlík, obálka James Jean, 352 stran, 349 Kč

Neobvyklý a křehký příběh o lásce, svobodě, sebeúctě a rovnováze v přírodě, odehrávající se na pozadí studené války.

Němá Elisa žije osamělý život v malé špeluňce nad kinem Arcade v Baltimoru. Pracuje jako uklízečka v přísně střeženém výzkumném středisku a jedinou radostí pro ni je, když si před noční směnou vybírá, jaké střevíčky si obuje. Její dosavadní život však navždy změní setkání s živým vzorkem z utajovaného vládního experimentu.

Stejnojmenný film v režii Guillerma del Tora, který byl uveden do českých kin v únoru 2018, získal Zlaté glóby za režii a hudbu.

Ukázka z knihy:

Související odkaz:

Tvář vody aneb Různé podoby osamělosti (recenze)

host-logo

1 502 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.