Ocenění

Bitva knižních obálek 9

Autor | Bitva knižních obálek | Sobota 10 srpna 2013 9.05

A máme tu opět naši oblíbenou Bitvu obálek, tentokrát jsme vybírali z bohaté dubnové nadílky. Krutý boj se opět rozzuří mezi obálkami trojice domácích autorů a jedním polským sousedem. Raději vám připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. V bitvě není důležité, zda jste příznivcem poetické, inovativní či snad epické fantasy. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně s námi i dalšími čtenáři rozdělit. Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Vítězem osmé bitvy obálek se stala jednoznačně obálka románu Mega hustej nářez.

Autoři ilustrací: Milan Malík (Zakletá), Vladimír Križan (Sto tisíc království),

Dominik Broniek (Půlměsíční trůn) a Jana Šouflová (Detektivní kancelář Sirius).

1 205 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 15

 1. Komentáře by virtas — 11.8.2013 @ 14.54

  Mně nejvíc sedne zakletá.

 2. Komentáře by Julianne — 11.8.2013 @ 21.48

  Byl to těžký boj, ale… Zakletá vítězí. Sto tisíc království je pro mě velmi těsně na druhém místě a při zhlédnutí obálek na jiném monitoru bych dost možná zvolila jinak. Obě obálky považuji za krásné a povedené; barevnost, nápad i rozložení se u nich velmi vydařily.
  Na třetím místě je u mě také krásný, ale trochu méně nápaditý Sirius, a na čtvrtém Půlměsíční trůn, ač se mi také velmi líbí. Tentokrát se mi všechny čtyři obálky líbí více než celá skladba minulého kola, kdy jsem ani nehlasovala, protože bych volila jen „lepší průměr“ a ne něco zajímavého jako nyní. Ač Mega hustej nářez měl nejlepší barvy, rozložení a hloubku kresby, obsahem mi přišel jako nudná generická obálka typu „fantasy svalovec“, což se mi osobně nelíbí. Jak Trůn, tak Sirius by u mě zvítězily, kdyby se ocitly v konkurenci obálek z předešlého kola.

 3. Komentáře by Roman Štědronský — 12.8.2013 @ 8.03

  1. Zakletá – bez zaváhání nejlepší obálka, kompozičně čistá, barevná, oko poutající
  2. Sto tisíc království – méně nápadná, ale zajímavá obálka, trochu mi vadí text překrývající významou část ústředního motivu
  3. Detektivní kancelář Sirius – neurazí
  4. Půlměsíční trůn – taková arabská všehochuť, pro mě bez nápadu

 4. Komentáře by Bramboreena — 15.8.2013 @ 23.46

  Pořád jsem přemýšlela, co mi ta obálka na Sto tisíc království tak hrozně připomíná, a pak přišel okamžik prozření – přece tohle: http://www.davewilsonphotography.com/2010/06/11/disney-castle-at-dusk/ 😀 Disneyovská barevná kombinace jako vyšitá, účinek vyzkoušený a zaručený. Zakletá se mi líbí, ale vůbec to nepůsobí jako fantastika. Půlnoční trůn je zase až příliš popisný. Čili hlasuju pro Sirius – má to atmosféru, krásnou barevnost a postavy mají charakter a nepůsobí tuctově.

 5. Komentáře by KeB — 17.8.2013 @ 21.46

  1. Detektivní kancelář SIRIUS
  2. Půlměsíční trůn
  3. Zakletá
  4. Sto tisíc království
  ————————————————
  Sto tisíc království se mi prostě nelíbí. Přijde mi to nijaké a prázdné. Zakletá je dobrý nápad, ale nějak mi to nesedí k tématu. (sice bych tohle zohledňovat neměl, ale nemůžu si pomoct) Půlměsíční trůn je v pohodě, ale už trochu přeplácaný. SIRIUS se mi líbí asi nejvíc.
   
  Celkově mě tohle kolo bitvy nějak nezaujalo…
  —————————-
  Manželka hlasuje pro ZAKLETOU.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Komentáře nejde momentálně vkládat.