Ocenění

Bitva knižních obálek (anketa)

Autor | Bitva knižních obálek | Sobota 27 října 2012 9.30

Nechali jsme se inspirovat zahraniční „konkurencí“ a vyhlašujeme historicky první bitvu knižních obálek. Známé úsloví radí „nesuď knihu podle obálky“, a proto bude vaším úkolem posuzovat čistě a jen obálku, nikoli obsah. V doprovodné diskusi vás žádáme nejen o výběr vašeho favorita, ale i o důvod, proč se vám obálka líbí. Samozřejmě se můžete vyjádřit i k ostatním obálkám, ovšem vítěz může být jen jeden. Pokud vás bitva knižních obálek bude bavit, budeme ji opakovat každých 14 dnů a v každém novém kole samozřejmě vyhlásíme vítěze předchozího utkání. Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovliňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. V prvním kole dojde na utkání čtyř domácích výtvarníků, ovšem příště může dojít ke konfrontaci i se zahraničními tvůrci.

Autoři ilustrací: Milan Fibiger (Běsné město), Petr Vyoral (Na vlastní pěst),

Lubomír Kupčík (Kladivo na čaroděje) a Martina Pilcerová (Cryoburn).

2 466 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 26 »

 1. Komentáře by filtr — 29.10.2012 @ 9.19

  nejlepší jsou lebky, má to dynamiku, šmrnc. obálka na běsný město je slátanina, u jfk tomu chybí určitá řemeslná zručnost, kryokomby jsou docela fajn, ale působí na mě nemoderně.

 2. Komentáře by sicco — 29.10.2012 @ 11.02

  U mě jednoznačně vyhrává běsné město, je nejvíc propracovaná.

 3. Komentáře by yerry — 30.10.2012 @ 18.27

  O.T. Obálku chápem ako obal na ochranu knihy, čokolády alebo hoci aj tehly. Podstatou je obsah vo vnútri, obal zvyčajne skrkvem a zahodím, obsah rozžujem, skonzumujem, vstrebám a strávim. Obal nie je pre mňa dôležitý. Naopak, krikľavý obal u mňa spôsobuje podozrenie a pochybnosti o obsahu, preto ho ani nehodnotím. Ilustrácie vo vnútri sú však o niečom inom, tie môžu byť korením…

 4. Komentáře by Schramm — 31.10.2012 @ 15.56

  Já hlasuju pro Město mrtvých. Jednak proto, že Kupčík je můj oblíbený umělec a jeho styl mi prostě sedne. Dále proto, že se mi líbí jak motiv, jak celkové grafické provedení obálky. V tomhle mi přijde jako velmi dobrá souhra, obálka alespoň mne zaujala na první pohled. Běsné město má zajímavou atmosféru, ale strašně mě bijí to očí ty postavy. Kryokomby se mi absolutně nelíbí, kolem téhly knihy bych prošel bez povšimnutí. JFK mi přijde nevýrazný, postavy toporné, ale je to pro mě číslo 2 po Kladivu na čaroděje.  

 5. Komentáře by Martin Sust — 9.11.2012 @ 12.00

  HLASOVÁNÍ BYLO UZAVŘENO. Těště se na zítřejší novou bitvu a mezitím si můžete tipnout, které obálky se v ní utkají o historicky druhé vítězství! (Nápovědou vám může být fakt, že půjde o obálky, které se na trhu objevily po první bitvě.)

 6. Komentáře by arwenu — 9.11.2012 @ 14.37

  Tak to by mohla být obálka knihy O dívce, která obeplula Čarozem v lodi vlastní výroby. Další tipy nemám, to bych musela házet kostkou, že by XB-1 11/2012 🙂

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.