Ocenění

Vyšlo jedenácté číslo elektronického časopisu Lemurie…

Autor | Aktuality | Čtvrtek 3 října 2013 8.50

Elektronický časopis Lemurie je čistě literární záležitostí, nenajdete tu tedy nic jiného než čtení, ať už jde o beletrii nebo poezii. Vedle science fiction a fantasy je časopis otevřen i dalším žánrům mimo fantastiku, ale té tu najdete víc než dost. Vedle kratších prací se zde objevují i novely a romány na pokračování. Z plánované měsíční periodicity sice v letošním roce sešlo, přesto už se aktuálně objevilo jedenácté číslo, počítaje v to i osm čísel z ročníku 2012, kdy začala Lemurie vycházet. Všechna čísla pořídíte s jednotnou cenou 30 Kč, přičemž to historicky první je ke stažení zdarma. Veškerý zisk se rozděluje mezi redakci a samotné autory. Lemurie vychází pod záštitou nakladatelství Beletris a její šéfredaktorkou je Scarlett Rauschgoldová.

OBSAH JEDENÁCTÉHO ČÍSLA

Trhákem zářijového čísla je určitě Anděl smrti, jehož autorem je tajemný Argonantus. Ponořte se do temných časů dvanáctého století, kdy se Praha teprve stávala městem, a sledujte pátrání po původci bestiálních vražd i to, jak mezi dvěma hlavními postavami příběhu pozvolna vzniká hluboký a osudový cit. Novým čtením na pokračování je příběh jednadvacetileté dívky z Jižní Moravy, která má za sebou Spálené mosty za minulými vztahy i vazbami a snaží se začít ve velkém městě znova od začátku. Že ale ani život obyčejné mladé pošťačky nepostrádá napětí a překvapivé zvraty, dokáže hned v prvním díle svého poutavého a realisticky pojatého vyprávění Aneta Bittnerová. Lemuřané po návratu z koncertu v hyperprostoru neztrácejí hlavu a stávají se hlavními hrdiny Bitvy o Neptun v jedenácté Lemuriádě, kterou napsal Petr Tomek.

Vodácká či trampská detektivka, tak by se dala nazvat novinka, kterou pro vás napsal již známý a zkušený autor Jan Frána zvaný Hafran a která byla jedním z nejlépe hodnocených textů v soutěži O nejlepší detektivku 2012. Vtipný a poctivý napínák! Lemuresky Vás tentokrát čekají hned dvě, obě s lehkým sci-fi motivem: Nešťastný osud výpravy Ortenovy vypráví Marian Lanc a Patálie s diplomem (a časem) líčí Scarlett Rauschgoldová. Roman Splítek vám přináší hned triádu nápaditých scifařinek: – Blikající neony, Okna do duší a Vítězný průvod. Stín prokletého se vznáší nad městem, kterým prochází pochmurný Inkvizitor a v němž nenápadný měšťanský pár za nocí popouští uzdu svým zvrhlým choutkám. Jak dopadne nevěstka, kterou si vybrali této noci? To vám prozradí Líba Čermáková. Psát dobré haiku je kumšt, v několika prostých slovech musí člověka zasáhnout okamžitou emocí, vůní, nezapomenutelným obrazem… Že to vážně umí, vám dokáže výborem ze svých nových básní Roman Szpuk a jeho Poetikon. A v tomto čísle se uzavřou i vzrušující příběhy, jimiž prochází Ten, co vždycky vstane, a které napsal Tomáš Marton.

Přejeme vám krásné chvíle v LEMURII!

Podobné články:

Vyšlo steampunkové číslo časopisu Jupiter!

Máte zájem o nezávislý časopis Howard?

979 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.