Ocenění

Naposledy do Impéria Rádč? (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 9 Leden 2018 9.15

Leckieová vstoupila do světa science fiction jedním z nejpozoruhodnějších románových debutů posledních deseti let, však si také román Ve službách spravedlnosti vysloužil neméně pozoruhodnou sbírku literárních ocenění – Huga, Nebulu, Cenu Arthura C. Clarka, Locus a Cenu Britské asociace science fiction. Autorka se svým nečekaným úspěchem nenechala zaskočit a svou trilogii dokončila romány Ve službách meče a Ve službách milosti v příjemně krátkém čase. Ve druhé polovině letošního ledna se dokončení poutavého příběhu dočkají i čeští čtenáři. Trilogie se tak uzavírá, ovšem snad se v překladu Petra Kotrleho dočkáme i dalších dobrodružství ze stejného světa. Vedle několika kratších prací se v něm odehrává i samostatný román Provenance (2017)…

Ve-sluzbach-milosti

Ann Leckieová: Ve službách Milosti

vázaná, překlad Petr Kotrle, obálka John Harris, 312 stran, 349 Kč

Čas intrik, úkladů a komplotů skončil – nyní je čas jednat. Dlouho očekávané vyvrcholení Rádčské trilogie je tady. Už se zdálo, že kapitánka Breq, vojačka, která bývala válečnou lodí, má věci konečně pod kontrolou. Náhle je však při prohlídce Athoecké stanice nalezena osoba, která by tam být neměla. Na stanici vzápětí dorazí posel z tajemné, nebezpečné a mocné presgerské říše i kapitánčina úhlavní nepřítelkyně: rozštěpená a pravděpodobně šílená Anánder Mianáj, vládkyně Impéria Rádč, jejíž jednotlivé frakce mezi sebou vedou válku. Kapitánka Breq však nehodlá stanici opustit, protože tím by obyvatele Athoeku vystavila smrtelnému nebezpečí. Jak dopadne tento nerovný souboj?

Ve službách Milosti je třetí a závěrečný díl Rádčské trilogie, za niž Ann Leckieová obdržela tři nejvýznamnější ceny v žánru sci-fi literatury: Hugo, Nebula a Cena Arthura C. Clarka.

Ukázka z knihy:

Související odkazy:

Druhý svazek Rádčské trilogie na obzoru (ukázka)

Ve službách space opery (recenze)

Omračující space opera?! (ukázka)

Podruhé ve službách space opery (recenze)

plus-logo

709 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Comment by Slavo — 11.1.2018 @ 10.40

    Cením si, že to vydávajú tak rýchlo po sebe, prvé dva diely mám prečítané. Som zvedavý ako to autorka zaklincuje.

    Líbí/nelíbí: Thumb up 0 Thumb down 0

  2. Comment by Toolshed — 12.1.2018 @ 21.40

    Ja sa hlavne teším, že to dovydávajú, vždy som úprimne rád za každú skompletizovanú sériu (naposledy Southern Reach Trilogy). Túto som ešte nezačal, ale prvé dve mám doma a čakám na poslednú, kým sa do toho pustím.

    Líbí/nelíbí: Thumb up 0 Thumb down 0

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.