Ocenění

Tisíciletý démon přichází… (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 16 října 2018 16.15

Karolina Francová začala publikovat na stránkách časopisu Ikarie v roce 1999 ještě pod dívčím jménem Tobíšková, záhy však povídkovou tvorbu opustila a začala se věnovat románům. Svůj debut Algar Tarch vydala v roce 2001 u Strak na vrbě, o rok později získala Mloka v Ceně Karla Čapka s románem Život je rafinované peklo a posléze započala plodnou spolupráci s nakladatelství Triton, u něhož vydala romány Arien (2003), Kaynova doba (2006), Zrádce (2007) a Zlatý pramen (2011). Po několikaleté odmlce se na knižní pulty vrátila space operou Konstantynův efekt (2016) ve službách nakladatelství Brokilon, pro které posléze začala psát románovou fantasy sérii Purpurová noc z prostředí alternativního Liberecka. Tisíciletý démon je druhým svazkem této série…

Tisicilety-demon-obalka

Karolina Francová: Tisíciletý démon

brožovaná, obálka Lukáš Tuma, 289 stran, 288 Kč

V údolí mezi dvěma horskými hřebeny se v rudém přísvitu rozkládá město. Krouží nad ním draci, v parcích hřadují harpyje a v ulicích loví hydry, gryfové a bazilišci. Životy lidí řídí čtveřice požehnání a prokletí, která Česko změnila v srdce světa.

Požehnání dlouhého života a zdraví zaručuje každému život bez chorob a v plné síle, požehnání prosperity dává nový rozměr přísloví o zlatých českých ručičkách, prokletí nepoctivých přináší trest každému, kdo se dopustí zločinu, a ochranné prokletí zajišťuje bezpečí země před útokem zvenku. Česko obstálo ve Druhé české válce. Moc přebírá Jan Rener, mladý a progresivní mág. Rozšiřuje území státu, navazuje nové mezinárodní vztahy, ukončuje magický teror obyvatelstva. Je oblíbený a úspěšný. Zdá se, že pod jeho vládou země vstupuje do zlatého věku.

A přece musí čelit nečekanému útoku, když přímo v hlavním městě dojde k vraždě. S pomocí svého bratra Nataniela se snaží najít pachatele a obnovit prokletí nepoctivých, zatímco k Česku se ze všech stran stahují nepřátelé, kteří cítí jeho slabinu. Tisíciletý démon přichází.

Ukázka z knihy:

Související odkazy:

Liberec ve stínu Rudé věže (recenze)

Nad Libercem ční Rudá věž… (ukázka)

Reportáž ze křtu románu Ve stínu Rudé věže

S Karolinou Francovou o bohatství fantastických světů

Nesnadný je život věčný… (ukázka)

brokilon_logo

901 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.